
Dwa nowe urządzenia Eseries zoptymalizowano pod kątem poczty e-mail. Dwa oddzielne interfejsy użytkownika łączą prywatne zastosowania z opcjami biznesowymi. Slider E66 ma czujnik ruchu pozwalający na automatyczną zmianę orientacji ekranu, E71 wyposażono w klawiaturę QWERTY
W materiałach prasowych, zarówno na zdjęciach, jak i w filmach obie Nokie pracujące pod kontrolą Symbiana prezentują się znakomicie. Nieco większa niż zwyczajowo waga i rozmiary pozwoliły na wzbogacenie urządzeń o najistotniejsze interfejsy komunikacyjne.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| fot. Nokia | |||
Nokia E66 i Nokia E71 obsługują UMTS, HSDPA we wszystkich zakresach dostępnych w danym rejonie geograficznym. Jest również EDGE i cztery zakresy GSM. Poza tym WiFi, Bluetooth (EDR, A2DP), USB, a nawet nieco zapomniana IrDA. Telefony obsłużą zarówno MMS, jak i e-mail.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| fot. Nokia | |||
Inna forma telefonów, bo E66 to slider, a E71 - biznesowy monoblok podobny nieco wyglądem np. do Nokii E62 albo do terminali Blackberry, wymusza inną orientację i rozmiary ekranu, ale widoczność na obu wyświetlaczach jest doskonała, przynajmniej w pomieszczeniach. Nieco odblaskowe pokrycie ekranów może utrudniać użytkowanie w pełnym słońcu.
Telefony obsługują GPS wraz z A-GPS i pozwalają na robienie zdjęć 2048x1536 px oraz kręcenie filmów o rozdzielczości QVGA dzięki aparatom o matrycy 3,2Mpx. Są lampy błyskowe (prawdopodobnie LED), a także autofokus. Oprócz tego wewnętrzną pamięć można rozbudować kartami microSD do pojemności 8GB
Obie Nokie mają pojawić się w sprzedaży już w przyszłym miesiącu, a cena sugerowana przez producenta to 350 euro.
Na podstawie informacji producenta Nokia







