Asus Padfone X mini: hybryda w miniaturze

Opublikowane:
Asus Padfone X mini
Asus Padfone X mini fot. Intel

Asus zaprezentował nowego Padfone X mini. Urządzenie - podobnie, jak pozostałe modele z tej serii -jest połączeniem smartfonu ze stacją dokującą, zamieniającą całość w tablet.

Modele Padfone były dotąd połączeniem sporego tabletu z kompaktowym smartfonem, ale teraz jest inaczej. Asus Padfone X mini to hybryda 4,5-calowego telefonu z 7-calowym tabletem. Stacja dokująca została wyposażona w ekran o rozdzielczości 1280x800 pikseli oraz własną baterię o pojemności 2200 mAh. Telefon dysponuje natomiast ekranem 854x480 pikseli i baterią 2060 mAh. Tradycyjnie, sercem całego urządzenia jest układ pracujący w telefonie. W tym przypadku jest to dwurdzeniowy Intel Atom Z2560 1,6 GHz współpracujący z gigabajtem RAM-u. Sprzęt posiada ponadto 5-megapiksleowy aparat PixelMaster i megapikselową kamerkę przednią, moduły LTE, Bluetooth i GPS oraz wi-Fi, jak również złącza minijack, microUSB i microSD. Tableto-telefon trafi w pierwszej kolejności do sprzedaży w amerykańskiej sieci AT&T, gdzie wraz z abonamentem będzie kosztował 200 dolarów. Cenę na wolny rynek poznamy nieco później. Sprzęt pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat z nakładką Asus ZenUI.

Na podstawie informacji Intel

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16300

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Nokia i HMD Global nadal będą współpracować

Nokia i HMD Global nadal będą współpracować

24.09.2025

Nokia zdecydowała się przedłużyć umowę licencyjną z HMD Global na produkcję telefonów komórkowych z podstawowym zakresem funkcji. Choć HMD Global zakończyło sprzedaż smartfonów sygnowanych marką Nokia, nadal będzie oferować telefony klasyczne, cieszące się popularnością głównie na rynkach wschodzących. więcej

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies