SK Telecom na swoje stoisko przyciąga między innymi przemiłym robocikiem edukacyjnym Atti. Urządzenie bazuje na interaktywnym wyświetlaczu dotykowym oferującym proste gry i zabawy rozwijające inteligencję i wspomagające procesy poznawcze.
Atti nie jest nowością. Swoją premierę miał w październiku zeszłego roku na Robot World 2013 w Korei. Jednak jego promocja na targach pokazuje, że duże firmy branżowe poszukują nowych sposobów na dotarcie do najmłodszego klienta poprzez jego rodziców. Mowa tu zarówno o operatorach, jak i producentach elektroniki - smartfonów i tabletów.
![]() |
|
![]() |
![]() |
|
SK Telecom Atti - robot dla dzieci fot: Jacek Filipowicz/mGSM.pl |
|
Atti jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4-7 lat. Robocik rozpoczyna pracę, gdy dziecko zamontuje w nim swój smartfon z Androidem i uruchomi aplikację Atti Home. Wśród gier można znaleźć program ćwiczący poczucie rytmu, znajomość języka angielskiego, a także multimedialny słownik koreańsko-angielski zawierający 3 tys. słów.
Interakcja z robotem odbywa się za pomocą głosu i różnorodnych czujników, m.in. optycznego i zbliżeniowego. Robot jest sprzedawany z "magiczną różdżką" działającą jak skaner i pióro elektroniczne.
|
|
|||
|
Atti - pierwsze wrażenia wideo: Jacek Filipowicz/mGSM.pl |
|||
Jak wygląda robocik Atti w ruchu możecie zobaczyć na filmie. Podobno amerykańscy naukowcy przygotowujący oprogramowanie dla Atti byli przekonani, że interakcja z mechanicznym przyjacielem przyspiesza proces edukacyjny i świetnie wpływa na zapamiętywanie. Teraz już wiem, że kontakt z tym urządzeniem, to świetna zabawa.
Łączność podczas MWC 2014 zapewniała sieć T-Mobile
Materiał własny



Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!