BlackBerry Z10: zrywa z przeszłością

Opublikowane:

Zapowiedziałem, że o tym, co podoba mi się najmniej, napiszę na koniec. Otóż najsłabszym punktem tego smartfonu jest (nie zgadniecie....) bateria! Z10 obędzie się bez ładowarki najwyżej dwa dni - i to pod warunkiem, że nie będziemy go zbyt intensywnie używać. W zasadzie to norma, ale po BlackBerry oczekiwałem czegoś więcej, a tu takie rozczarowanie... po prostu typowy smartfon!


BlackBerry Z10 BlackBerry Z10 BlackBerry Z10
BlackBerry Z10
fot: mGSM

Słowa kończące powyższe zdanie będą konkluzją tej recenzji. Z10 nie jest typowym BlackBerry. Jest po prostu porządnym, typowym smartfonem. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do BlackBerry, sądzę, że polubicie i ten model. Jeśli miałby to być wasz pierwszy smartfon - również nie przewiduję problemów. Nie będą mieli ich również "przesiadający się" na BB10 użytkownicy innych systemów. Niestety, choć omawiany telefon nie ma poważniejszych mankamentów i jest ze wszech miar poprawną konstrukcją, nie widzę powodów, bym miał zastąpić nim aktualnie używane smartfony...


Podsumowanie BlackBerry Z10
wideo: mGSM.pl przez YouTube

BlackBerry Z10 - pomimo swej solidności i sensownego interfejsu - nie zdołał podbić mojego serca. Może stało się tak za sprawą ceny, wynoszącej w chwili pisania niniejszego tekstu od 1700 do 2300 zł (zależnie od miejsca zakupu). A może w Z10 jest za mało... BlackBerry?

Inf. własna

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16398

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
50,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 50,0% 
Default user logo
Azawakh

Opinia pozytywna

Bardzo sympatyczna i dobra recenzja smarthona, który dla mnie jest swego rodzaju odskocznią od mojego konia roboczego jakim jest Android i jego uzupełnienie w postaci iOS. W odróżnieniu od autor recenzji ja BackBerry Z10 bardzo polubił pomimo kłopotów z baterią, która niestety ale nie potrafi wytrzymać przy nieco bardziej aktywnym użytkowaniu połowy dnia (piszą o tym także inne źródła). Jednak moim sercem zawładnął genialny wręcz interfejs bardzo podobny do tego jaki poznałem w MeeGo Harmattan Nokii N9 (Swipe), który rzeczywiście przypomina zarówno iterfejs iOS jak i Androida (Holo) jednak jest od nich obu zdecydowanie ciekawszy i zwyczajnie bardziej intuicyjny, prostszy. Jedynie czego brakuje mi w Z10 to radio FM, którego lubię sobie posłuchać podczas spacerów z psem. Reszta wręcz uwodzi.Znakomita klawiatura, dużo lepsza od tej z MeeGo Harmattan, znakomita pzeglądarka z obsługą Flasha (zaprzeczenie Safari z iOS, którego używam niezwykle spordycznie ponieważ nie posiada wsparcia dla technolgii Adobe) i do tego bardzo szybka z funkcją Czytnika. Ogólnnie jestem bardzo zadowolony z produktu BlackBerry gdyż stanowi on swego rodzaju (poza brakiem radia FM) przeciwwagę dla iPhona również choćby dlatego, iż posiada normalną wymienialną baterię, w pełni funkcjonalny bluetooth pozwalający na przesył plików a do tego posiada większy wyświetlacz niż konkurent Appla. W podsumowaniu napiszę tyle, że z chęcią się przesiądę na BlackBerry OS10 jeżeli tylko poprawione zostaną drobne potknięcia systemowe (np tłumczenie) i sklep Blackberry World większą ilością aplikacji. Ten system i sartphone ma taki sam wielki potencjał jak iOS z tym, że jest pozbawiony wpompowanego przez Apple i jej CEO Steve Jobsa amazingu.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 02.08.2013, 19:08
R E K L A M A
Default user logo
Androidzik

Opinia neutralna

W filmiku na temat interfejsu wspomniano o dwóch modelach z BB 10. Mamy ich już, bo jest jeszcze Q5 :D taki malutki szczególik :)
W zasadzie masz rację - ale ja miałem tylko dwa. Wymknął mi się skrót myślowy - tak to jest, gdy nagrywa się na żywo. Łatwo o kiks. (AŁ)
.mt.pl | 02.08.2013, 14:08

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies