Czy Apple może nas jeszcze zaskoczyć?

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Nie ma dnia, by w sieci nie pojawiły się nowe plotki na temat tegorocznych nowości Apple. Wszyscy zastanawiają się, co i kiedy pokaże nam koncern z Cupertino. Ale czy może nas jeszcze czymś zaskoczyć?

Kolorowy iPhoneKolorowy iPhone?!
fot: i-more

Choć jestem zwykle sceptyczny względem tego rodzaju pogłosek, przytoczę wam dwa najnowsze przecieki. Nie dlatego, że uznałem je za wybitnie wiarygodne, ale z powodu mojego wewnętrznego przekonania, że Apple musi w tym roku bardziej zdecydowanie odświeżyć swe produkty. I o tym właśnie traktują dzisiejsze wieści. Kilka serwisów, niezależnie od siebie, pisze, że nowy iPhone może powstawać w kilku odmianach. Tu niektórzy wieszczą wprowadzenie dodatkowego, tańszego modelu, inni - powstawanie iPhone'ów o kilku rozmiarach wyświetlacza, analogicznie, jak stało się to z iPadem. Wśród możliwych opcji powtarza się 3,5 oraz 4 cale, ale są też fantaści marzący o iPhone w formacie 4,8 cala. Nikt nie mówi o rozdzielczości, ale podejrzewam, że Apple - by uniknąć zbytniej fragmentacji platformy - zastosuje zabieg podobny, jak przypadku iPada Mini, którego ekran otrzymał rozdzielczość z 9,7-calowych modeli wcześniejszych generacji. Tu zapewne pozostałyby rozdzielczości z modelu 4S i 5...

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Wśród plotek przewija się również kwestia kolorystyki obudów. Z pewnością wielu użytkowników chciałoby mieć iPhone w kolorze czerwonym czy limonkowym. Dla Apple nie byłaby to nowość, wszak iPody występują w różnych kolorach! Jeśli rzeczywiście koncern zdecyduje się na taki krok, zakładam paletę barw identyczną, jak w przypadku odtwarzaczy.


Szybka nowego iPada Szybka nowego iPada
Czyżby element nowego iPada?
fot: Nowhereelse

Kolejny przeciek, płynący z serwisu Nowhereelse jest już bardziej wiarygodny i precyzyjny. Pojawiło się ponoć zdjęcie przedniej szyby nowej generacji iPada, pochodzącej wprost z linii produkcyjnej. Widać, że pomimo zachowania rozmiaru wyświetlacza, nowa generacja - za sprawą węższego obramowania - może być mniejsza. Wcześniejsze plotki sugerowały upodobnienie podstawowego modelu do wersji Mini, a zdjęcie szybki uwiarygodnia te podejrzenia - o ile przedstawia element ostatecznej wersji produktu. A skoro mowa o iPadzie Mini - tu wszyscy zgodnie twierdzą, że w kolejnej generacji otrzyma on lepszą rozdzielczość ekranu. Prognozuje się, że wyniesie ona 2048x1536 pikseli, co przełoży się na współczynnik zagęszczenia 324 pikseli na cal. Byłoby to więcej, niż w przypadku aktualnej generacji "dużego" iPada, w którym zagęszczenie wynosi 264 ppi.
A jak będzie naprawdę... przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy!

Na podstawie informacji serwisów Nowhereelse i PhoneArena

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17253

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 66,7% 
icon unknown opinion
 33,3% 
Default user logo
Mm

Opinia neutralna

@aksu, "miałem w ręce", ale nie wiem jaki, znaczy że jabca się lagowały? Bo nie bardzo rozumiem na czym opierasz swoje porównanie do andka, który wg Ciebie sprawuje się lepiej, ja używam i tych dwóch systemów i mam całkowicie inne odczucia, ale sprzęt trzeba używać z pół roku, dopiero po takim czasie wychodzą kwiatki.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 14.04.2013, 08:04

R E K L A M A
Default user logo
Podły Bobo

Opinia negatywna

Dobra, pora obalić te mity:
a) "tańszy Iphone" - firma Apple od zawsze produkowała biżuterię. Nie smartfony, tablety itd. tylko biżuterię, a co za tym idzie, musi być droga. Apple nie na darmo jest najdroższą firmą na świecie (wartość ok 600mld - tak wiem, dużo). Jak by jednak skierowali swój ruch, to "jabuszko" nie będzie już tak porządane.
b)kilka wersji kolorystycznych - na officjalnej stronie Apple można kupić tylne klapki w różnych kolorach/wzorach.
c)nowy ekran - był bunt, że wypuścili "piąteczkę" z 4 calowym ekranem, a co dopiero, jak powrócą do 3,5 cali, a co najgorsze - do jeszcze większych ekranów
d) to z Ipadem jest całkiem prawdopodobne, ale czy gęstość pikseli będzie, aż tak wysoka? Wątpię.

Przypuszczam, że wyjdzie kolejna generacja z 4 rdzeniowym procesorem o taktowaniu 1gHz. Więcej się nie spodziewam. Oni nigdy nie dają 100 procent swoich możliwości, żeby wypuścić na następny rok co " dużo lepszego i innowacyjnego"
.raciborz.vectranet.pl | 13.04.2013, 14:04
Default user logo
Aksu

Opinia negatywna

hmm i czym się podniecać ? Mnie tam jakoś Apple nie podnieca i te ich nowinki za kilka tysięcy złotych, kiedy ludzie przejżą na oczy, że przepłacają 2, albo 3 krotnie za ich wyroby ?

Ostatnio miałem w ręce iphone 5 i Ipada ( nawet nie wiem jakiego, wiem, że nowszy sprzęt ) i bez żadnej rewelacji. Android spisuje się o wiele wiele lepiej. Dla mnie to grube przesadzanie za firme. Ale dla mnie Apple to żadna znana firma, bo nie robią ani bardzo solidnego sprzętu, ani bardzo zaawansowanego, więc czym tu się podniecać ..
.play-internet.pl | 12.04.2013, 09:04

R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies