Indyjska marka Lava jest znana głównie z budżetowych smartfonów, ale zapowiedziany właśnie model Lava Bold 5G prezentuje się zdecydowanie atrakcyjniej.
Lava Bold 5G zwraca na uwagę już na pierwszy rzut oka dzięki zaokrąglonemu 6,67-calowemu wyświetlaczowi AMOLED o rozdzielczości FHD+ i odświeżaniu 120 Hz, a także dużej tylnej wyspie aparatów przywodzącej na myśl flagowe smartfony fotograficzne. Żeby nie było zbyt pięknie, Lava Bold 5G ostatecznie oferuje tylko dwa istotne aparaty - główny 64 Mpx i przedni 16 Mpx do selfie w otworku. Dodatkowy tylny aparat prawdopodobnie służy do pomiaru głębi lub innej funkcji pomocniczej, którą producent nie zamierza się chwalić.
Przedpremierowa strona produktu na Amazonie ujawnia kolejne zalety Lava Bold 5G, w tym szczelność klasy IP64 zapewniająca odporność na pył i zachlapanie wodą, a także procesor Mediatek Dimensity 6300 zapewniający łączność 5G w towarzystwie 128 GB pamięci wewnętrznej i 4, 6 albo 8 GB pamięci operacyjnej. Tę drugą można poszerzyć we wszystkich modelach za pomocą wirtualnego RAM. Mniej cieszy fakt, że telefon dostaje na start system operacyjny Android 14... ale producent obiecuje przynajmniej brak reklam i niechcianych aplikacji, a także gwarantuje aktualizację do Androida 15 i dwa lata poprawek bezpieczeństwa.
fot. Lava
Ewentualne niedociągnięcia Lava Bold 5G można wybaczyć, biorąc pod uwagę jego cenę - ta pomimo całkiem niezłej specyfikacji wynosi w najtańszym wariancie jedynie 10499 rupii, czyli około 123 $, 112 € albo 470 zł. Indyjska premiera Lava Bold 5G odbędzie się 8 kwietnia.
