Testowany przez nas Realme GT7 Pro z nowym najmocniejszym Snapdragonem miał swoją międzynarodową premierę w listopadzie, a Realme Neo7 może do niego dołączyć już wkrótce. Na horyzoncie jest też podstawowy model Realme GT7.
Ten drugi pojawił się w chińskiej bazie danych TENAA, ujawniając wygląd i kilka parametrów. Wygląda na to, że podstawowy Realme GT 7 będzie podobny z wyglądu do Realme GT7 Pro, ale trzeci aparat na kwadratowej wyspie zostanie zastąpiony okrągłą lampą błyskową. Odnotowany smartfon ma numer seryjny RMX5090, a jego wyświetlacz to 6,78-calowy AMOLED o rozdzielczości 2780 x 1264 px. Procesor nowego smartfona Realme jest ośmiordzeniowy, z taktowaniem 4,3 GHz, co sugeruje że może to być Snapdragon 8 Elite. Towarzyszyć będzie mu maksymalnie 24 GB RAM i 1 TB pamięci wewnętrznej, jego akumlator będzie miał pojemność 6310 mAh, a do zdjęć posłuży mu główny aparat 50 Mpx, dodatkowy aparat 8 Mpx i aparat do selfie 16 Mpx.
fot. thetechoutlook.com
Informacjami na temat ekspansji Realme Neo 7 podzielił się leakster Sudhanshu Ambhore. Według niego obecny do tej pory w Chinach Realme Neo7 już niedługo pojawi się w Indiach, a wraz z nim słuchawki Realme Buds Wireless 5 ANC, Buds Wireless 5 Lite, Buds Air 7 i Buds T02. Na temat samego smartfona nie wiadomo zbyt wiele, choć można się spodziewać, że w będzie w dużej mierze identyczny do modelu chińskiego. Różnicę mogą zrobić warianty kolotystyczne - do wyboru ma być tylko czarny i biały. Nie zabraknie natomiast czterech opcji pamięci: 8+256 GB, 12+256 GB, 16+512 GB i 16 GB + 1 TB. Wszystkie cztery powinny też wspierać NFC.
