
Polska Telefonia Cyfrowa, operator T-Mobile i Heyah mają wprowadzić od 9 sierpnia 2012 roku opłatę za sprawdzanie stanu konta. Najwyraźniej albo zawiodła niedawna restrukturyzacja albo plan biznesowy.
...bo chyba nikt nie dopuszcza myśli o zwyczajnej chciwości? Wszak PTC zanotowała po pierwszym kwartale tego roku, w odniesieniu do ostatnich 12 miesięcy, imponujący, ponad 19% przyrost klientów.
Zapłacić mają posiadacze pre-paidów, a zatem posiadacze telefonów w T-Mobile na kartę i Heyah. Saldo będzie można sprawdzić za 4 grosze za pomocą kodu USSD albo systemu informacji głosowej. Nadal bezpłatnie będzie można zweryfikować stan konta w serwisie internetowym operatora, poprzez Internetowe Biuro Obsługi Abonenta.
Drugi kwartał zakończył się dla PTC z 7,7 miliona aktywnych użytkowników pre-paid. Szybki rachunek pozwala zrozumieć, że 4 grosze i tak może wystarczyć na wiele, szczególnie przy założeniu, że właścicielami pre-paidów są przede wszystkim osoby młode, które często sprawdzają na ile rozmów czy sms-ów mogą sobie jeszcze pozwolić.
Zajrzałem najpierw na stronę PTC, a później T-Mobile i nieco zbił mnie z tropu kompletny brak informacji na temat zmiany w opłatach. O zmianie milczy Centrum prasowe, brak nowych dokumentów dotyczących zmian w regulaminie usługi. Ostatni regulamin nosi czerwcową datę. Żadnych zmian nie znalazłem także na stronach Heyah. Zastrzegam, ponieważ serwis źródłowy jako autora informacji podaje PTC/Heyah/T-mobile. Albo dokumenty pojawiły się i dość szybko zniknęły - albo zmiana nie została jeszcze usankcjonowana na elektronicznym papierze.
O tym, że informacja jest prawdziwa można się przekonać poprzez zadanie pytań w serwisie dla abonentów. Poza wyżej wspomnianymi zmianami, wiadomo że operator zamierza uruchomić serwis SMS, który co 14 dni poinformuje o pozostałych środkach i dacie końca ważności konta. Serwis ten trzeba osobno uruchomić (jest to usługa bezpłatna) poprzez wysłanie sms-a o treści TAK na numer 645.
Tak czy inaczej, pre-paidowcom z Heyah i T-Mobile zalecam czujność oraz zanucenie sobie pod nosem 12 groszy Kazika. Na razie brak informacji, by pozostali operatorzy planowali zrobienie swoim klientom podobnego prezentu.
Na podstawie informacji serwisu media2.pl
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!