Nokia prezentuje: Asha Touch

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Trzy nowe telefony znalazły się w rodzinie Asha Touch: Nokia Asha 311, Nokia Asha 305 i Nokia Asha 306. Urządzenia wzbogacą przedstawioną w październiku zeszłego roku serię Asha, stając się alternatywą dla drogich smartfonów.

Dotykowe i niedrogie - tak najkrócej można by scharakteryzować najnowsze telefony Nokii. Asha 305 i Asha 306 to konstrukcje bliźniacze, które różnią się jedynie ilością obsługiwanych kart SIM: 305 jest urządzeniem 2-simowym, a 306 jednosimowym. Te wyposażone w interfejs S40 telefony nie są niestety przystosowane do działania w sieciach 3G. Dysponują aparatami z matrycą 2 megapiksele, radiem FM i odtwarzaczem plików audio. 3-calowe wyświetlacze mają rozdzielczość 240x400 pikseli i wyświetlają 64 tys. kolorów. Nadzieję na w miarę długa pracę na jednym naładowaniu daje akumulator o pojemności 1110 mAh.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Asha 306 i Asha 311
wideo: Nokia przez YouTube

Nokia Asha 311 to konstrukcja podobna, choć mogąca się pochwalić nieco lepszą specyfikacją techniczną: ma aparat 3,2 megapiksela, obsługuje pełen zakres częstotliwości sieci 3G, ma nieco więcej pamięci RAM i ROM, ale przede wszystkim - w odróżnieniu od wcześniej wymienionych modeli - ma pojemnościowy wyświetlacz dotykowy.

Proste i tanie nokie pojawią się według zapowiedzi producenta niemal za chwilę. Asha 305 jeszcze w tym kwartale, w cenie 63 euro (276 zł), natomiast Asha 306 i Asha 311 - w przyszłym. Za 306 przyjdzie nam zapłacić 68 euro (298 zł), a za 311 - 92 euro (404 zł).

Na podstawie informacji producenta Nokia

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 66,7% 
Opinia pozytywna

leoś

Nie każdego interesują telefony z wodotryskami wielkości telewizora za 3 tys. zł. Są tacy których interesują telefony. Brawa dla Nokii!


R E K L A M A
Opinia neutralna

DirectPlayCU

@Under

No i 9mln preorderów na GSIII... a nokia? Uczepiła się MS który daje jej niesamowite możliwość, nokia nie musi zmieniać bebechów w smartfonach bo WM7 ma ściśle określone ograniczenia sprzętowe

14 lat w mGSM 3 opinie
Opinia neutralna

Na1ts

Nokia wypuszczając na rynek dalej same tanie syfy daleko zajedzie... Dziwne że Samsung najlepszą sprzedaż ma modeli z najwyższej półki, (SII, Note).


R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies