
Ericsson proponuje rozwiązanie techniczne, dzięki któremu być może już niedługo zapomnimy o kabelkach USB. Czy chcielibyście posłużyć jako przewodnik do przesyłania danych np. pomiędzy smartfonem a systemem audio?
Coś takiego właśnie zademonstrował CEO Ericssona, Hans Vestberg, z jednym z menadżerów firmy, Andersem Stenkvistem na CTIA Wireless. Podobno Ericsson po raz pierwszy pokazał ludzki kabel USB jeszcze w lutym, na MWC, ale najwyraźniej koncept zaginął gdzieś w doniesieniach o nowych gadżetach.
Na zdjęciu, które możecie obejrzeć, Vestberg (po lewej stronie) służy jako przewodnik, dzięki któremu muzyka ze smartfona jest odtwarzana w systemie audio.
![]() |
|||
| Ericsson Connect Me fot: Ericsson |
|||
Rozwiązanie Connected Me można oczywiście wykorzystać w innych celach realizowanych w tej chwili poprzez kabel USB, czy bezprzewodowe interfejsy Bluetooth, NFC, WiFi. Można w tej sposób wymienić kontakty, wydrukować dokument, przenieść pliki audio z komputera na komórkę.
Ericsson nie zamierza poprzestać wyłącznie na efektownych pokazach. Obiecuje wdrożenie wynalazku w przyszłym roku. Gdyby tak rozpoczął współpracę z Nokią, hasło Connecting People mogłoby nabrać zupełnie nowego wymiaru.
Na podstawie informacji serwisu CNET

Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!