Debiut HTC Wind

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

W chińskich serwisach branżowych pojawił się tani smartfon dual-SIM od HTC. Wind T328w to prosta konstrukcja z wyświetlaczem dotykowym i systemem operacyjnym Android w wersji 4.0 ICS. Nie ma nadal informacji o dostępności.

Smartfon dysponuje interfejsem użytkownika HTC Sense 4.0, a jego sercem jest jednordzeniowy Qualcomm MSM7227A z zegarem 1 GHz i grafiką Adreno 200. HTC Wind T328w wyposażono w 512 MB pamięci RAM oraz aparat fotograficzny z matrycą 5 megapikseli i diodą LED. 4 GB pamięci wewnętrznej użytkownik podzieli z systemem i aplikacjami, a zatem wolnego miejsca zostanie niewiele. Smartfon obsługuje oczywiście karty pamięci.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj
HTC Wind T328w HTC Wind T328w
HTC Wind T328w
fot. Tenaa.com

Wyświetlacz dwusimowego smartfona HTC ma przekątną 4 cale, a jego matryca wykonana jest w technologii Super-LCD. Użytkownikowi będzie musiała wystarczyć rozdzielczość WVGA (480x800 pikseli) i bateria o pojemności 1650 mAh, która nie wróży bardzo długiej pracy na pojedynczym naładowaniu baterii. Czterozakresowy HTC Wind ma wymiary 118,5x62,3x9,3 mm przy wadze (prawdopodobnie bez baterii) 114 gramów.

Pisze się o spodziewanej cenie 2 tys. yuanów (ok. 316$, 240 euro), ale nie jest to informacja z pierwszej ręki.

Na podstawie informacji serwisu Tenaa.com

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 4 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
25,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 75,0% 
Opinia neutralna

Krzysztof

Chciałem rozpocząć swoją przygodę z Androidem w słuchawce, patrzę na specyfikacje nowych HTC One X/S, a tam brak slotu na kartę pamięci. Jako że stary Symbianowiec ze mnie, tylko się uśmiechnąłem pod nosem i wróciłem (zapewne na kolejny rok, trzeci już do Nokii E52). I tak bym pewnie wytrwał, gdyby nie ta jaskółka: DualSIM, bateria taka sama co w lansowanych modelach, ale zbędnych technologii jakby mniej, więc jest nadzieja że dłużej potrzyma (lecz i brak nadziei że da się zgubić ładowarkę jak w przypadku E52), obowiązkowy slot microSD (czemu tylko HC się pytam, SDXC w standardach UHS jeszcze może się nie przyjęło, ale właśnie mała szybkość kart - do telefonu tylko najtańsze młodzież pakuje, co się dziwić - była podana jako przyczyna usunięcia tego portu z nowych komórek HTC.
Podsumowując, stary symbianowiec oczekuje z niecierpliwością testów i oficjalnych specyfikacji, zwłaszcza dotyczących zużycia energii jak i jakości wykonania obudowy. No i jeśli to DualSIM za ponad 1000 zł, to niech i praca z dwiema kartami będzie przyzwoita, a nie jak w Nokii X2...
Chińczycy nie lubią kosztownych rozwiązań. Jeśli rozwiązanie jest na rynku, często z niego korzystają. Zajrzyj do dusimowych smartfonów Gigabyte. Zdaje mi się, że HTC nie będzie się zbytnio od nich różnił, przynajmniej jeśli chodzi o dual-SIM. [Szukanie szczegółowe; marka: Gigabyte, ptaszek w DualSIM]. (jf)


R E K L A M A
Opinia neutralna

Cichy

To teraz nie mają wymówki że telefony z 512 mb ramu nie uciągną ICS, teraz poprosze HTC o ICS dla mojego Desire Z.
Pamiętaj, że telefon jest w fazie prototypu. Informacje o systemie, choć zdają się pewne (chińska organizacja certyfikująca), mogą być mocno przesadzone. Cool down, jak to mówią transsyberyjscy Rosjanie wyglądając z okna pociągu po nocy pełnej wrażeń. (jf)

Opinia neutralna

filek69

Dobra wiadomość, będą porty na Desire


R E K L A M A
14 lat w mGSM 5 opinii
Opinia pozytywna

Triloworld

Świetna wiadomość. Wreszcie HTC czyli niezła firma i DualSIM. To rozwiazanie i w cenie 1000zł jest bardzo atrakcyjne. Ma jak widać po obudowie .."Beats" czyli świetnej jakości muzyka ! Ładny telefon w białej kolorystyce, 1GHz procesor i na dodatek DualSIM. Oj będzie konkurencją. Ciekawe czy wreszcie się rozpocznie wylew telefonów z DualSIM z znanych marek..do tej pory była to domena podróbek i niewielu telefonów.
Obawiam się, że na razie trzeba się uzbroić w cierpliwość. Pierwsze modele będą na pewno testowane na Dalekim Wschodzie. (jf)

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies