Dwóch nowych twardzieli od Oukitela

Opublikowane:
Oukitel WP27
Oukitel WP27 fot. Oukitel

Firma Oukitel zapowiedziała dwa nowe smartfony o podwyższonej wytrzymałości. Oukitel WP27 i Oukitel WP23 Pro to dwie niedrogie propozycje z dużymi bateriami. Co oferują?

Oukitel WP27 to model bliższy wyglądem klasycznym smartfonom. Ma gładki tył, ale jednocześnie nieco wzmocnioną obudowę, szczególnie na bokach. Korpus zapewnia ochronę na poziomie IP68 i MIL-STD-810H, a tylny panel może mieć kamuflażowy wzór albo stonowany, granatowy odcień. Smartfon oparto o procesor MediaTek Helio G99, wspierany pamięciami 12+256 GB, natomiast zasilanie powierzono baterii o pojemności 8500 mAh. dodano też kolejne 12 GB wirtualnego RAM-u i miejsce na kartę microSD do 2 TB. Wyświetlacz ma przekątną 6,8 cala i rozdzielczość Full HD+, a także odświeżanie obrazu z częstotliwością 120 Hz. Wyposażenie dopełniają aparaty fotograficzne. Z przodu zamontowano jednostkę 12 Mpx, zaś z tyłu mamy aparat główny 64 Mpx, kamerę nocną 20 Mpx oraz 2 Mpx do makro. W przedsprzedaży model ten kosztuje 300 dolarów, czyli 1275 zł.

Oukitel WP23 Pro to bardziej "opancerzona" ale tańsza i mniej technologicznie zaawansowana konstrukcja. Smartfon ten spełnia wymogi certyfikacji szczelności i wytrzymałości IP68, IP69K i MIL-STD-810H, ale w środku pracuje niewysilony procesor Unisoc T606. Na szczęście dostał do towarzystwa przyzwoite pamięci, 8+128 GB, a także gniazdko na microSD. Ekran ma przekątną 6,52 cala i rozdzielczość HD+, natomiast prawdziwym przebojem jest tu akumulator o pojemności aż 10600 mAh. Niestety, w przypadku obu modeli producent milczy na temat mocy ładowania. W Oukitelu WP23 Pro zamontowano skromny, 5-megapikselowy aparat do selfie, zaś aparat tylne mają matryce 13 i 2 Mpx. Dodatkowy służy do makro. Na tyle widać jeszcze jakiś trzeci aparat, ale o nim producent nie informuje. Może to zatem rozmywacz tła albo po prostu atrapa. Za ten model Oukitel życzy sobie 170 dolarów, czyli 725 zł.

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16294

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies