
Umowy związane ze zmianą marki i wszystkie związane z tym operacje finansowe miały zostać sfinalizowane jeszcze w styczniu. Sprawa nieco się opóźniła, ale od 15 lutego 2012 zamiast marki telefonów Sony Ericsson mamy markę Sony.
Dokładniej: zamiast Sony Ericsson Mobile Communications AB mamy Sony Corporation - do którego być może dojdzie także człon Mobile Communications. Rozmowy dotyczące podziału musiały trwać długo, bo poza formalnościami związanymi ze zmianą nazwy marki, dotyczyły także porozumień patentowych.
Na odkupieniu przez Sony udziałów Ericssona, ten drugi ma zyskać 7,5 miliarda zaksięgowanego jako inne przychody operacyjne.
Od października wiedzieliśmy, że ta chwila wkrótce nadejdzie. Co prawda niektórzy komentatorzy uważają, że epoka telefonów Sony Ericssona zakończyła się wraz z wejściem do sprzedaży dużych wyświetlaczy dotykowych, ale staramy się oceniać obecność firmy na rynku na podstawie wszystkich jej dokonań. Z naszej perspektywy Sony zrobiło wiele, by ratować spółkę przekazując kolejne brandy w rodzaju Playstation, Exmor, czy Bravia na rzecz urządzeń mobilnych.
Zamknął się istotny rozdział w dziejach branży telekomunikacyjnej. Doceniając pożytek i radości jakich dostarczyły nam szwedzko-japońskie telefony, starając się zapomnieć o wpadkach, czekamy na przyszłe konstrukcje, które pojawią się na rynku już wyłącznie pod marką Sony.
Na podstawie informacji firmy Ericsson
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!