Nie ma już marki Sony Ericsson

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Umowy związane ze zmianą marki i wszystkie związane z tym operacje finansowe miały zostać sfinalizowane jeszcze w styczniu. Sprawa nieco się opóźniła, ale od 15 lutego 2012 zamiast marki telefonów Sony Ericsson mamy markę Sony.

Dokładniej: zamiast Sony Ericsson Mobile Communications AB mamy Sony Corporation - do którego być może dojdzie także człon Mobile Communications. Rozmowy dotyczące podziału musiały trwać długo, bo poza formalnościami związanymi ze zmianą nazwy marki, dotyczyły także porozumień patentowych.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Na odkupieniu przez Sony udziałów Ericssona, ten drugi ma zyskać 7,5 miliarda zaksięgowanego jako inne przychody operacyjne.

Od października wiedzieliśmy, że ta chwila wkrótce nadejdzie. Co prawda niektórzy komentatorzy uważają, że epoka telefonów Sony Ericssona zakończyła się wraz z wejściem do sprzedaży dużych wyświetlaczy dotykowych, ale staramy się oceniać obecność firmy na rynku na podstawie wszystkich jej dokonań. Z naszej perspektywy Sony zrobiło wiele, by ratować spółkę przekazując kolejne brandy w rodzaju Playstation, Exmor, czy Bravia na rzecz urządzeń mobilnych.

Zamknął się istotny rozdział w dziejach branży telekomunikacyjnej. Doceniając pożytek i radości jakich dostarczyły nam szwedzko-japońskie telefony, starając się zapomnieć o wpadkach, czekamy na przyszłe konstrukcje, które pojawią się na rynku już wyłącznie pod marką Sony.

Na podstawie informacji firmy Ericsson

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
Zobacz wszystkie opinie
icon up
35,3% 
icon down
 5,9% 
icon unknown opinion
 58,8% 
Opinia pozytywna

Zooner

se produkował dobre telefony i długo trzymałem się tej firmy, ale wszystkie na jedno kopyto i to od kąd pamietam. Sony ewidentnie zmienił ten schemat robiąc duży skok w przód i doganiając bez problemu czołówke czyli iphone i to za rozsądne pieniadze. Android teraz to podstawa, i wyświetlacze o rozdzielczości około 740x1200. Ciężko było mi przełamać w sobie te schematy, że telefon słuzy przedewszystkim do sms i dzwonienia, ale teraz nie wrocił bym do se, SONY WYMIATA


R E K L A M A
Opinia negatywna

pumax

Według mnie sony troszke źle postąpił z ericssonem. Na początku ericsson pradził spokojnie produkje telefonów. Nagle poprosił o "sojusz" sony i tak powstała marka sony ericsson. A na koniec sony wywalił ericssona jak psa i przy okazjii sony nauczyło sie robic telefony. Można to porównać do dwojga ludzi: ktoś ma swój dom i jakis gosc przychodzi i mówi że chce z nim zamieszkać i za pare lat mówi: (przepraszam za wyrażenie ale inaczej nie umiem tego określić) wypieprzaj z tąd! I ten biedny człowiek odchodzi ze smutkiem i myśli po co mu pozwolilem mieszkać? I poprostu troche mi żal ericssona. Ale każdy może to wyrazić inaczej

15 lat w mGSM 6 opinii
Opinia neutralna

|ViaTraC|

Prawdę mówiąc przygodę z tą marką zacząłem ok. 6 lat temu. Najpierw K500i, później K750i (którego mi ukradli ;((). I nadszedł dzień, w którym dostałem K800i. Dosłownie-najszczęśliwszy dzień w życiu. Naprawdę! Aparat fotograficzny, mp4 i telefon w jednym. Następnym będzie Hazel. I naprawdę szkoda, że SE się rozpada. [*]
Pozdrawiam


R E K L A M A
Opinia neutralna

Boski

Przemek napisał: "A co dalej do tekstu to niech teraz SONY tak robi aby te "telefony" działały jak najdłużej na baterii oraz były pozbawione zbędnych bajerów oraz żadnego ANDROID`a bo to tylko powoduje to, że telefony powoli stają się 2-gim PSP."

Boisz się postępu?! Ja jestem bardzo zadowolony, ze nie muszę nosić przy sobie: aparatu, odtwarzacza mp3, dvd, laptopa, aparatu, nawigacji i gry dla synka. Ujecie tego w jednym urządzeniu pasuje wszystkim ludziom jakich znam, a jeżeli tobie nie, to przecież sa telefony "dla seniorów", które tylko dzwonią i sms-uja a i baterie pewnie maja na kilka tygodni :D Każdy znajdzie coś dla siebie! POZDRAWIAM!
Zdaje mi się, że Przemek nie tyle broni postępu, co chciałby mieć wybór. Sony nadal robi w Japonii telefony, o których Przemek pisze; takie, które nie są smartfonami, a jednak oferują sporo zaawansowanych opcji i jednocześnie trwałą baterię. Być może ma nadzieję, że tego rodzaju konstrukcje mogłyby trafić i do Europy.

Opinia neutralna

Radek

W sumie to i tak nie podobały mi się już nowsze telefon se, ponieważ nie były już tak łatwo modyfikowalne, w sumie to tylko dla tuningu je kupowałem...a może sony zacznie produkować coś z "jajem" a nie jak se, ale to już przypuszczenia

Opinia neutralna

on

Najlepszy jaki miałem to ERICSSON T39m ,do teraz używam SE K800i, miałem w995 ale się pozbyłem

Opinia pozytywna

seb

Trochę szkoda, że SE się rozpada. Przed erą smartfonów po za Nokią była to jedyna godna polecenia propozycja.


R E K L A M A
Opinia pozytywna

korpi

Łezka się w oku kręci: Mam sporo telefonów tego producenta. Aktualnie W715 i biorę Hazela po dotykowce to jak w tekscie to nie to samo.

Opinia pozytywna

Ark

Sony Ericsson nie był moim pierwszym telefonem, była nim Nokia 3210. Później miałem 3330 a po niej jakiegoś Siemensa którego bardzo źle wspominam... W końcu miałem możliwość zmiany telefonu i na początku miała być Nokia ale jednak w końcu zdecydowałem się na Sony Ericssona K700i. Z całą pewnością mogę powiedzieć że był to jeden z najlepszy i najładniejszych telefonów, oczywiście w tamtym czasie. Byłem z niego bardzo zadowolony, tak naprawdę miał tylko jedną wadę... brak slotu na kartę pamięci. Zostało to poprawione w jego następcy którego też miałem czyli w K750i. Telefon już o innym wyglądzie ale równie ciekawym dostał lepszy aparat (2Mpx) i slot na kartę pamięci, reszta została bez zmian. Telefon również dobrze wspominam choć nie był już aż takim hitem jak jego poprzednik. Po jakimś tam czasie postanowiłem zmienić telefon i wybrałem następce K750i, jak nie trudno się domyśleć był to K800i. Różnic nie było też za dużo, troszkę większy ekranik z 1,8" do 2,0", lepszy aparat Cyber-Shot 3.2 Mpx i to chyba wszystko... a jeszcze video rozmowy. Nie mogę powiedzieć że był to kiepski telefon ale jednak w tamtym czasie były już dużo lepsze telefony np: Nokia N73 którą mogłem mieć ale jednak wybrałem SE i sam nie wiem czemu. Po pewnym czasie znudziło mi się patrzenie na to samo menu więc konieczna była kolejna zmiana, ale tym razem już nie na Sony Ericsson którego uznałem w tamtym czasie za nudnego bo niewiele się od siebie różniły telefony. Postanowiłem wrócić do Nokii i wybór padł na flagowy model i jeden z najlepszych w tamtym czasie, czyli N95 8GB. Telefon tak dobry że do tej pory trzymam go jako zapasowy, po dwóch latach ponownie zastanawiałem się nad wyborem telefonu, jednak uznałem że już nie wezmę więcej Sony Ericssona i wybór padł znowu na Nokię tym razem N8 z której też jestem bardzo zadowolony. Nie przejąłem się za bardzo informacją o tym że nie będzie już Sony Ericssona. Może Sony zacznie robić ciekawsze telefony to wtedy się zastanowię.

Opinia pozytywna

nokia fan

na reszcie się rozpadli. Nie lubiłem tego producenta i według mnie robił bądziewiaste telefony nie odpowiadała mi ich obsługa.

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies