Samsung Exynos 5250 - 2 GHz

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Zegary mobilnych procesorów rozpędzają się coraz szybciej. Już niedługo zostanie przekroczona granica 2 gigaherców. Jedną z pierwszych jaskółek będzie Exynos 5250 Samsunga, który nominalnie będzie pracował z zegarem 2 GHz.

Samsung Exynos 5250Samsung Exynos 5250
fot: IT ViewPoint

Procesor Samsung Exynos 5250 zawiera dwa czipy Cortex-A15 pracujące z zegarem 2 GHz każdy. Ta dwurdzeniowa jednostka główna jest wykonana w technologii 32 nm HKMG i zapewnia niską konsumpcję mocy. Producent podaje, że efektywność tego rozwiązania ma być blisko dwukrotnie wyższa (14000 DMIPS zamiast 7500), niż dwurdzeniowych rozwiązań opartych na Cortex-A9 i pracujących z zegarem 2x1,5 GHz. Również dwukrotnie została usprawniona wymiana danych z pamięcią urządzenia.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Nowy procesor czterokrotnie ma przekraczać możliwości graficzne kości opartych na Cortex-A9. Exynos 5250 wspiera wyświetlanie grafiki stereoskopowej 3D i płynnie obsługuje obraz w rozdzielczości WQXGA (2560x1600 pikseli).

Samsung Exynos 5250 jest przeznaczony przede wszystkim dla tabletów, ale producenci telefonów wielokrotnie udowodnili, że od dużego smartfona do tabletu niedługa droga. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ masowa produkcja ma rozpocząć się dopiero w drugim kwartale przyszłego roku.

Na podstawie informacji serwisu IT ViewPoint

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
50,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 50,0% 
Default user logo
a3ae

Opinia pozytywna

Jak tak dalej pójdzie to za chwilę będę grał w GTA IV na telefonie, podoba mi się ;)
.pascal-net.pl | 02.12.2011, 23:12

R E K L A M A
Default user logo
Vankuffer

Opinia neutralna

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Po co ten wyścig szczurów o coraz mocniejsze procesory do komórek. Ok, 1giga wystarczy ale 2 i wiecej? Po co z komórki robić maszyne obliczeniową? Oby tylko gdzieś po drodze producenci nie zapomnieli w tym wyścigu o jakości wykonania bo gdy każdy się skupi na mocy to prawdopodobnie ucierpi jakość pozostałych komponentow i podzespołów.
Tanie telefony do rozmów nadal są na rynku. Nie zniknęły. Ludzie najczęściej robią rzeczy, bo mogą. Albo chcą zarobić. Lepiej chyba mieć wybór, niż go nie mieć. A apropo 'wystarczy' polecam stareńką wypowiedź szefa Microsoftu na temat pamięci w komputerach PC.
.40.254.188.threembb.co.uk | 01.12.2011, 20:12

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies