
Motorola zasypuje rynek tym, co potrafi robić najlepiej. Nadchodzi kolejny smartfon ze średniopółkowej serii Moto G. Poznajcie Moto G42!
Motorola Moto G42, ukrywająca się pod oznaczeniami XT2233-1 i XT2233-2 oraz kodową nazwą HawaiiPlusOLED22 przewinęła się w różnych organach certyfikujących, co zwiastuje zbliżającą się premierę. Nazwa kodowa zdradza główną cechę smartfonu - będzie mieć ekran OLED. Z dokumentacji certyfikacyjnej wynika, że Motorola Moto G42 zostanie wyposażona w łączność Bluetooth, NFC, oraz dwuzakresowe Wi-Fi. W roli systemu operacyjnego zobaczymy oczywiście Androida 12.
Dzięki popularnemu leasterowi z Indii poznajemy z kolei wygląd telefonu. Będzie typowo "motorolowy", z pionowo ustawionymi trzema obiektywami aparatu fotograficznego oraz ekranem z otworkiem na aparat przedni. Zdjęcia sugerują, że czytnik linii papilarnych nie trafi jednak pod OLED-owy ekran, ale znajdzie się w klawiszu włącznika na boku obudowy. Na dolnej ściance zauważymy jeszcze port USB-C, nie widać natomiast ścianki górnej, przez co nie możemy stwierdzić, czy Moto G42 ma minijacka.
fot. @yabhishekhd