
Stało się. Sony Ericsson przechodzi do historii. Wykupienie przez Sony całości udziałów w owym wspólnym przedsięwzięciu jest już faktem.
Sony odkupuje od Ericssona wszystkie udziały, stając się wyłącznym właścicielem marki. Wartość połowy udziałów oszacowano na 1,05 mld euro - i tyle właśnie zapłacą Japończycy za pełną własność spółki. Poza nazwą i prawami do produkcji telefonów i tabletów, Sony nabywa również pakiet opatentowanych przez Sony Ericsson rozwiązań. Ostateczny rozdział Sony i Ericssona nastąpi w styczniu 2012. Niestety na razie nie poddano, co będzie dalej. Ericsson zapewne już nie będzie produkować telefonów, skupi się raczej na rozwiązaniach sieciowych. Z kolei Sony chyba nie zachowa dwuczłonowej nazwy, a zwiastunem tego może być fakt, iż ostatnio koncern zaprezentował tablety sygnowane już tylko własną, jednoczłonową nazwą.
Na postawie informacji serwisu Engadget
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!