R E K L A M A

Samsung prezentuje procesor Exynos 2100

Opublikowane:
fot. Samsung

Na kilkadziesiąt godzin przed premierą smartfonów serii Galaxy S21, Samsung zaprezentował oficjalnie procesor Exynos 2100.

Jak zbudowany jest układ, który ma trafić do najnowszych flagowców Samsunga? Exynos 2100 powstanie w najnowocześniejszym obecnie procesie litograficznym 5 nm. Ma on zapewnić o 10% wyższą wydajność oraz 20% mniejsze zapotrzebowanie na energię niż stosowany wcześniej proces 7 nm. Procesor tworzy osiem rdzeni. Główny, przeznaczony do najpoważniejszych zadań, to pojedynczy rdzeń ARM Cortex-X1, taktowany do 2,9 GHz. Kolejne trzy rdzenie, to Cortex-A78, zaś do podstawowych operacji przeznaczono cztery rdzenie Cortex-A55. Dzięki takiemu podziałowi, procesor ma mieć o 30% wyższą wydajność w pracy wielordzeniowej, niż układy poprzedniej generacji.

Exynos 2100 zawiera również układ graficzny ARM Mali-G78 oraz trójrdzeniowy układ NPU i modem 5G, wspierający zakresy mmWave i sub-6 GHz. Nowy Exynos jest już oczywiście w produkcji i niemal na pewno trafi do smartfonów serii Galaxy S21.

Na podstawie informacji Samsung

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!