
Informacja nie jest ani oficjalna, ani poparta sensowną ilością dokumentów producenta, czy organizacji certyfikujących, ale tak: jest szansa na to, że jedna z wersji Samsunga Galaxy S II będzie pracować pod Windows Phone 7.
Wnioski wyciągnął serwis WMPU Windows Phone News, ale po kolei. Przede wszystkim smartfon ma być kontynuatorem amerykańskiej linii smartfonów złożonej w tej chwili z dwóch pozycji: SGH-i917 Focus i SGH-i927 - będącego amerykańską wersją podstawowego modelu Galaxy S II dla AT&T. Jego oznaczenie to, jak łatwo się domyślić, SGH-i937.
Kilka szczegółów dotyczących telefonu pojawiło się na Bluetooth SIG (QD ID B018167), ale wyłącznie na ich podstawie nie można wnioskować o rodzaju systemu. Stamtąd wiemy tylko, że SGH-i937 to telefon GSM z Bluetooth w wersji 2.1 + EDR i profilami HFP1.5, HSP, A2DP, GAVDP, AVRCP, PBAP oraz że będzie dostępny tylko w Ameryce północnej. Dokument ze specyfikacją techniczną niestety nie został dodany.
O tym, że SGH-i937 będzie pracował pod kontrolą Windows Phone Mango wnioskuje się na nikłej podstawie podobieństwa profili Bluetooth do zestawu wymaganego przez Microsoft dla telefonów z tym systemem. Drugim dowodem ma być pojawienie się jego oznaczenia na liście gier przeznaczonych dla systemu Microsoftu. Niestety raport dostępny jest wyłącznie z cache Googli, bo właściwy adres zgłasza błąd serwera.
Niewątpliwie Samsung planuje wypuszczenie na rynek Galaxy S II z WM7, ale nie możemy z całą pewnością potwierdzić, że chodzi właśnie o ten model. Serwisy publikują zarówno specyfikację, jak i zdjęcia SGH-i937 z Windows Mobile 7, ale nie dajcie się nabrać, to tylko rodzaj twórczej dezinformacji. Zdjęcia to wklejki windowsowego GUI w prasową fotkę dostępnego na rynku telefonu, a specyfikacja jest zwykłą kopią danych Galaxy S II.
Na podstawie informacji serwisu WMPU Windows Phone News
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!