Xperia Ray i Xperia Active od SE

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Dziś, podczas konferencji na CommunicAsia 2011 w Singapurze, Sony Ericsson przedstawił dwa kolejne modele z rodziny Xperia: Ray i Active. Telefony jeszcze ciepłe i brak specyfikacji, ale za chwilę zapewne się pojawią.

Xperia Ray i ActiveXperia Ray i Active
fot: Fonearena

Xperia Ray dysponuje aparatem z matrycą 8,1 Mpx z optyką Exmor R. Wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,3 cala ma wsparcie Mobile Bravia Engine. Sercem smartfona jest procesor 1 GHz. System operacyjny to Android 2.3.3 Gingerbread. Telefon waży 100 gramów i ma 9,4 mm grubości. Projektem panelu czołowego przypomina trochę modele Xperia X10 i X10 mini Xperia Mini i Xperia Mini pro wypuszczone w tym roku.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Model będzie dostępny w 4 kolorach: złotym, białym, czarnym i różowym (gold, white, black, pink). Xperia Ray będzie dostępna na większości rynków włącznie z Japonią poprzez NTT DoCoMo.

Xperia Active to telefon ze wzmocnioną obudową, kurzo- i wodoodporny. Tu również znajdziemy 1-gigahercowy procesor i Androida Gingerbread. Wyświetlacz jest odporny na zarysowania. Aparat fotograficzny modelu Xperia Active ma matrycę 5 Mpx. Wśród dodatków do tego telefonu, przeznaczonego najwyraźniej dla aktywnych użytkowników, znajdziemy GPS, barometr, i dwa paski do przymocowania telefonu na ciele oraz mierzenia pulsu.

Zarówno Xperia Ray, jak i Xperia Active powinny być dostępne w sprzedaży w 3 kwartale tego roku. Ceny nie są znane.

Na podstawie informacji serwisu Fonearena

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 100,0% 
Default user logo
Rico

Opinia neutralna

mały błąd ortograficzny "Xperia Ray będzie dostępna na większości ryków włącznie z Japonią poprzez NTT DoCoMo." nie powinno być "rynków".
Dziękuję, poprawione.
.dynamic.gprs.plus.pl | 22.06.2011, 16:06

R E K L A M A
Default user logo
Stanisuaf

Opinia neutralna

"Przypomina trochę modele Xperia X10 i X10 mini wypuszczone w tym roku."
Mały błąd wdarł się wam do news'a. Przypomina raczej Xperia Mini i Xperia Mini pro. ;)
Piekło i szatani z tym nazewnictwem! Oczywiście, dziękuję za korektę.
.centertel.pl | 22.06.2011, 13:06
Default user logo
jarecki11000

Opinia neutralna

Ciekawi mnie ten wodoodporny model, Sony Ericsson idzie do przodu i zaczyna produkować smartfony uniwersalne. Bardzo mi się oba modele podobają... Tylko jak będzie z ceną. Moim zdaniem pewnie nie tanio.
.CNet.Gawex.PL | 22.06.2011, 13:06

R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies