
Dziś, podczas konferencji na CommunicAsia 2011 w Singapurze, Sony Ericsson przedstawił dwa kolejne modele z rodziny Xperia: Ray i Active. Telefony jeszcze ciepłe i brak specyfikacji, ale za chwilę zapewne się pojawią.
Xperia Ray dysponuje aparatem z matrycą 8,1 Mpx z optyką Exmor R. Wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,3 cala ma wsparcie Mobile Bravia Engine. Sercem smartfona jest procesor 1 GHz. System operacyjny to Android 2.3.3 Gingerbread. Telefon waży 100 gramów i ma 9,4 mm grubości. Projektem panelu czołowego przypomina trochę modele Xperia X10 i X10 mini Xperia Mini i Xperia Mini pro wypuszczone w tym roku.
Model będzie dostępny w 4 kolorach: złotym, białym, czarnym i różowym (gold, white, black, pink). Xperia Ray będzie dostępna na większości rynków włącznie z Japonią poprzez NTT DoCoMo.
Xperia Active to telefon ze wzmocnioną obudową, kurzo- i wodoodporny. Tu również znajdziemy 1-gigahercowy procesor i Androida Gingerbread. Wyświetlacz jest odporny na zarysowania. Aparat fotograficzny modelu Xperia Active ma matrycę 5 Mpx. Wśród dodatków do tego telefonu, przeznaczonego najwyraźniej dla aktywnych użytkowników, znajdziemy GPS, barometr, i dwa paski do przymocowania telefonu na ciele oraz mierzenia pulsu.
Zarówno Xperia Ray, jak i Xperia Active powinny być dostępne w sprzedaży w 3 kwartale tego roku. Ceny nie są znane.
Na podstawie informacji serwisu Fonearena

Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!