
Rodzina smartfonów Motorola Moto G powiększyła się dziś o dwa modele: Moto G 5G i Moto G9 Power. Ile kosztują i co oferują?
Motorola Moto G 5G
Motorola Moto G 5G to oczywiście droższy i bardziej zaawansowany model. Smartfon umożliwia komunikację w sieciach 5G i korzysta z procesora Snapdragon 750G, wspieranego przez 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej oraz 64 lub 128 GB pamięci flash, oczywiście z możliwością rozbudowy kartą microSD. Smartfon otrzymał 6,7-calowy wyświetlacz Max Vision LTPS Full HD+, ze wsparciem dla HDR10 oraz niewielkim, wyśrodkowanym otworkiem na 16-megapikselowy aparat do selfie z przysłoną f/2.2 i funkcją łączenia pikseli Quad Pixel. Główny aparat fotograficzny jest potrójny.
fot. Motorola
Tworzy go główny moduł z matrycą 48 Mpx, Quad Pixel i PDAF oraz przysłoną f/1.7, wspierany aparatem do rozmywania tła 2 Mpx, f/2.4. Pomiędzy nimi znalazł się jeszcze aparat 8 Mpx z szerokokątnym obiektywem o polu widzenia 118 stopni i przysłonie f/2.2. Aparat wyposażono w zmodernizowaną, ulepszoną aplikację. Smartfon ma NFC i wszystkie inne, niezbędne moduły łączności, a o zasilanie go dba akumulator o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 20 W. Nie zabrakło oczywiście czytnika linii papilarnych oraz dedykowanego klawisza do obsługi Asystenta Google. Europejska cena Moto G 5G w wersji 4+64 GB wynosi 300 euro, zaś w Polsce - to 1299 zł. Wersja 6+128 GB została wyceniona na 330 euro. U nas, niestety, nie będzie oferowana.
fot. Motorola
Motorola Moto G9 Power
Motorola Moto G9 Power to zdecydowanie prostsza i tańsza konstrukcja ale za to - jak wskazuje nazwa - obdarzona ponadprzeciętnym akumulatorem. Bateria tego modelu ma pojemność aż 6000 mAh i może być ładowana z mocą 20 W. Smartfon otrzymał 6,8-calowy wyświetlacz HD+ z narożnym otworkiem na 16-megapikselowy aparat o przysłonie f/2.2. Tylny aparat fotograficzny ma podstawową matrycę 64 Mpx z obiektywem o przysłonie f/1.8 oraz dwie dodatkowe matryce 2 Mpx, f/2.4 - do makro i rozmywania tła. Sercem tego smartfonu został procesor Snapdragon 662, wspierany przez pamięć operacyjną 4 GB oraz pamięć flash 128 GB, oczywiście z opcją skorzystania z karty microSD w hybrydowym gnieździe. Podobnie, jak model opisany wcześniej, Moto G9 Power ma obudowę z tworzywa oraz hydrofobową powłokę chroniącą wnętrze na wypadek niewielkiego zamoczenia. Cena w Europie wynosi 200 euro. W Polsce smartfon będzie oferowany za 999 zł.
fot. Motorola
Prawie czysty Android
Obie nowe Motorole korzystają z systemu Android 10 z firmową nakładką interfejsową od Motoroli. Interfejs ten jest zwany MyUX i jest bardzo bliski czystemu interfejsowi Androida. Nie zawiera żadnych niepotrzebnych aplikacji, jest prosty i lekki. Dodatki interfejsu ograniczono do podstawowych funkcji personalizacyjnych (tapety, ikony, tematy itp) oraz kilku przydatnych funkcji - jak choćby gesty włączania latarki czy aparatu.
fot. Motorola
Materiał własny
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!