R E K L A M A

Huawei: zegarki i tablety z polskimi cenami

Opublikowane:

Szafirowe szkiełko, tytanowa koperta i ceramika - inteligentne zegarki zaczynają przypominać te klasyczne - do czego to doszło? Może być klasycznie albo sportowo, bo wzory są dwa. I... tablety dwa też są. Z zaawansowaną ochroną wzroku.

Huawei Watch GT 2 Pro - twardy i wyłącznie bezprzewodowy

Bez zbędnego przedłużania: Huawei Watch GT 2 Pro to konstrukcja oparta na tytanie, ceramice i szafirowym szkle odpornym na zarysowania. Tytanowa jest koperta, ceramiczny spód - tam gdzie mrugający czujnik pulsu. Trasowane przyciski wyglądają jakby były prawdziwymi pokrętłami - szkoda że nie są, ale technologia zapewne opatentowana i zapewne nietania. Wyświetlacz to AMOLED 1,39 cala, 454x454 piksele.

Huawei obiecuje 2 tygodnie pracy na jednym naładowaniu baterii - i po doświadczeniach z wcześniejszymi modelami jestem w stanie uwierzyć w te deklaracje. Ładowanie akumulatora o pojemności 455 mAh odbywa się wyłącznie bezprzewodowo: do zestawu dołączono mini-ładowarkę bezprzewodową - albo również bezprzewodowo, jeśli posiadacz zegarka ma smartfona z kompatybilnym ładowaniem zwrotnym.

Przez Huawei Watch GT 2 Pro można prowadzić rozmowy - zegarek ma mikrofon i głośnik, ale wyłącznie w połączeniu z telefonem, przez interfejs bluetooth. 2 GB pamięci (z 4 GB nominalnie) przeznaczone jest na pliki muzyczne. Odsłuch wyłącznie przez słuchawki bezprzewodowe BT. Jest oczywiście obsługa nawigacji GPS.

Zegarek jest sprzedawany w wersji klasycznej i sportowej. Ten pierwszy z paskiem skórzanym, a drugi z paskiem z tworzywa sztucznego: fluoroelastomeru. Obie wersje są dostępne w sprzedaży za 1399 zł, a do 30 września przy zakupie zegarka można dodatkowo dostać bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3i za złotówkę.

Huawei Watch Fit - zegarek do biegania

- Choć producent zaleca raczej bieganie Z zegarkiem, a nie PO zegarku. Nie to, żeby tytanowy model na to nie pozwalał, ale to jest urządzenie dedykowane tym, którzy uwielbiają aktywność fizyczną. To dla nich przeznaczone jest monitorowanie postępów w 96 różnych dyscyplinach sportowych i formach aktywności.

Nie tak ciężki jak klasyczny poprzednik, dysponuje wyświetlaczem AMOLED 1,64" 280x465 px i ma wytrzymywać 10 dni na jednym naładowaniu. Ma wbudowany akcelerometr i żyroskop, czujnik pulsu i oświetlenia. Bateria ma pojemność 180 mAh, pamięć na dane to 4 GB. Poza klasyczną czarną wersją zegarka, dostępna jest również różowa i seledynowa. Wszystkie wyposażono w silikonowy pasek.

Jeśli zakup zostanie dokonany do 30 września, do Huawei Watch Fit sprzedawanego w cenie 499 zostanie dołączona inteligentna waga Huawei AH100.

Huawei MatePad T 10S i Huawei MatePad T 10

Oba zaprezentowane przez Huawei tablety mają oprogramowanie umożliwiające 6-stopniową ochronę wzroku. To ważne, szczególnie dla tych, którzy stosują tablet jako urządzenie wyciszające nadmierną dziecięcą aktywność w otoczeniu. Oprogramowanie, poza włączeniem filtru światła niebieskiego, ostrzeże o zbyt małej odległości od ekranu, nieprawidłowej postawie podczas używania urządzenia, o zbyt dużym natężeniu światła, wybojach (tak, korzystanie z ekranu podczas jazdy, szczególnie po wyboistej drodze, może skończyć się nieprzyjemnymi w skutkach nudnościami), a także umożliwi przełączenie obrazu w tryb e-książki wyświetlający wszystko w odcieniach szarości.

2 różne rozdzielczości, 2 różne przekątne, ale obie bliskie 10 calom, 2x bateria 5100 mAh i 2x Kirin 710A. Oba urządzenia występują w wersjach z kartami SIM i LTE albo tylko z WiFi. Różnic jest jednak sporo, co skutkuje również zróżnicowaniem cen. Za Huawei MatePad T 10S w wersji LTE z 2 GB RAM i 32 GB pamięci na dane zapłacimy 849 zł. Ta sama konfiguracja w wersji WiFi kosztuje 699 zł. Huawei MatePad T 10 z LTE w podobnej konfiguracji pamięci kosztuje 699 zł, a w wersji WiFi - 599 zł. W przedsprzedaży do 30 września zakupy będą premiowane wagą Huawei AH100 i 30-dniowym dostępem do aplikacji Diet & Training by Ann.

Na podstawie informacji Huawei

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!