R E K L A M A

Honor Play 4 Pro z czujnikiem temperatury?

Opublikowane:
Honor Play 4 Pro z widocznym sensorem ciepła
Honor Play 4 Pro z widocznym sensorem ciepła
fot. Weibo

Wygląda na to, że Honor Play 4, którego dane poznaliśmy w ubiegłym tygodniu, otrzyma interesującą i przydatną w dzisiejszych czasach funkcję: pomiar temperatury ciała.

Informację na ten temat przekazał jeden z menedżerów Honora, prezentując działanie czujnika temperatury na filmie. Sensor ma być umieszczony w okolicy tylnego aparatu fotograficznego i wykorzystywać podczerwień. Dzięki temu, użytkownik telefonu będzie mógł sprawdzić, czy on albo osoby w jego otoczeniu nie mają podwyższonej temperatury. Pomysł w sam raz na globalną epidemię Covid19... Oczywiście termometr będzie działać bezdotykowo - choć z filmu wynika, że na dość krótkim dystansie, rzędu 2-3 cm. Pokazano, że czujnik jest w stanie zmierzyć nie tylko temperaturę żywego organizmu, ale i przedmiotu. Smartfon przyda się zatem również w kuchni...

Niestety, obawiam się, że model ten - przynajmniej początkowo - będzie oferowany tylko w Chinach. Szczegóły specyfikacji i ceny poznamy już niebawem - 3 czerwca. Honor Play 4 Pro otrzyma procesor Kirin 990 z modemem 5G, a także AMOLED-owy wyświetlacz Full HD+ o przekątnej 6,57 cala. Z tyłu znajdzie się 40-megapikselowy aparat fotograficzny Sony IMX600y w towarzystwie 8-megapikselowego modułu szerokokątnego, zaś w owalnym otworku ekranu producent umieści aparat do selfie 32+8 Mpx (także z dodatkowym obiektywem szerokokątnym). Telefon zasili akumulator o pojemności 4200 mAh z szybkim ładowaniem 40 W. Towarzyszący mu model Honor Play 4 będzie mieć oczywiście nieco słabszą specyfikację - znamy ją z urzędu TENAA.


Honor Play 4 Pro z czujnikiem temperatury
wideo: Sparrows News przez YouTube

Na podstawie informacji Sparrowsnews i Weibo 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!