R E K L A M A

Huawei zakończył 2019 rok ze świetnym wynikiem sprzedaży

Opublikowane:
fot. Huawei

Mimo problemów wywołanych amerykańskimi sankcjami Huawei zakończył 2019 rok ze świetnym wynikiem sprzedaży. Chyba wszyscy zakładali, że będzie gorzej.

Producent ogłosił. że globalnie sprzedał ponad 240 milionów smartfonów w 2019 roku. 6,9 mln z nich było smartfonami 5G. Liczby te oznaczają wzrost o o 34 miliony względem poprzedniego roku - w 2018 Huawei sprzedał 206 milionów urządzeń.

Za tak doskonały wynik odpowiada fenomenalna sprzedaż serii P i Mate. Ich sprzedaż jest o 50% lepsza niż w poprzedzającym roku. Huawei dość skutecznie reaktywował swoje wcześniejsze telefony (albo modele marki Honor), wykorzystując ich certyfikację do dostarczania nowych telefonów z aktywnymi usługami Google Mobile Services. Ale dopiero teraz, w 2020 roku, przekonamy się, czy użytkownicy zaakceptują smartfony Huawei bez usług Google'a. To będzie prawdziwy sprawdzian dla Huawei.

Firma poinformowała też o sprzedaży 2 milionów zegarków Huawei Watch GT2 w ciągu zaledwie trzech miesięcy od wprowadzenia ich na rynek, a także miliona słuchawek Huawei FreeBuds 3 w ciągu miesiąca od ich debiutu.

Źródło: Playfuldroid

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!