R E K L A M A

OnePlus i technologia Fluid Display

Opublikowane:

OnePlus oficjalnie zaprezentował nowy wyświetlacz OLED 120 Hz o nazwie Fluid Display. Ma on zostać zastosowany w najnowszym flagowcu producenta, modelu OnePlus 8 Pro. Co oferuje nowa technologia?

Niewątpliwie nowy wyświetlacz od OnePlus jest imponujący - mamy tu panel o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz, rozdzielczości QHD+ i wysokiej dokładność kolorów (0,8 JNCD) ze wsparciem standardu HDR 10. AMOLED-owy panel powstał we współpracy z Samsungiem i ma maksymalną jasność 1000 nitów. Zwrócono też uwagę na automatyczną regulację jasności, która jest czterokrotnie większa niż w przypadku przeciętnych flagowców z Androidem (w perspektywie OnePlus 7 Pro ma 1024 poziomy automatycznej regulacji jasności, a nowy wyświetlacz - 4096).

Wyświetlacz dostarcza też technologii MEMC (Motion Estimation/Motion Compesation), czyli przewidywania ruchu i kompensacji ruchu, zwykle spotykanej w nowoczesnych telewizorach w celu płynniejszego odtwarzania wideo. wysokiego poziomu dokładności kolorów (0,8 JNCD). O ile konkurencja tego nie przebije, możemy uznać, że w tym momencie ekran OnePlusa jest jednym z najlepszym na rynku.

Źródło: Notebookcheck

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!