R E K L A M A

Samsung zapowiada powrót klapkowych telefonów

Opublikowane:
Klapka powraca - ale odmieniona
Klapka powraca - ale odmieniona
fot. Samsung

Podczas konferencji deweloperskiej Sasmunga, zapowiedziano nową odsłonę interfejsu One UI, ale zdecydowanie ciekawszym momentem była prezentacja przyszłościowej wizji składanych smartfonów.

Wygląda na to, że telefony w formie klapki - czyli clamshell - powrócą na dobre. Niedawno taki model zapowiedziała Motorola, a teraz podobny proponuje Samsung. Koreański koncern pokazał najpierw, że telefon może składać się wzdłuż dłuższego boku, jak książka czy po prostu Galaxy Fold, a teraz, podczas konferencji deweloperskiej, zaprezentował odmienną koncepcję.

Smartfon z elastycznym ekranem może składać się wzdłuż krótszej krawędzi, tak, jak niegdysiejsze telefony z klapką. Różnicą będzie to, że całe wnętrze klapki wypełni długi ekran. Taki ekran może mieć proporcje 21:9 lub nawet wyższe i przekątną ok. 7-8 cali. Specyficzna forma konstrukcji wymaga jednak odpowiednich modyfikacji interfejsu samego telefonu oraz aplikacji mających na nich działać. Dlatego też Samsung postanowił ujawnić, że pracuje nad takim telefonem i zachęcić deweloperów do projektowania aplikacji dedykowanych klapkom nowej ery...


A New Form Factor for Foldable Smartphones
wideo: Samsung przez YouTube

Na podstawie informacji Samsung

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
mateo2558
Po co dawać jeden duży ekran? Nie można dać dwóch małych, które na łączeniu maja minimalną przerwę? Tak jak bezramkowce tak i tu zamiast łamiących się ekranów wolałbym dwa normalne, ale z ładnym przejściem miedzy nimi, i wtedy możemy mieć jeden duży lub dwa małe.
.219.84.18 | 30 Oct 2019, 11:10