R E K L A M A

Zyski Huawei nie ucierpiały w związku z amerykańskimi sankcjami

Opublikowane:

Huawei nie jest spółką giełdową, co oznacza, że nie musi upubliczniać informacji finansowych. Ale teraz, w związku z amerykańskimi sankcjami, firma postanowiła pochwalić się solidnymi wynikami finansowymi - chce w ten sposób udowodnić, że mimo zablokowania możliwości współpracy z amerykańskimi firmami doskonale sobie radzi.

Dowiadujemy się na przykład, że w ciągu ostatnich 9 miesięcy (od stycznia do września 2019 r.) Huawei sprzedał ponad 185 milionów smartfonów. Stanowi to wzrost o 26% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Przychód wyniósł niemal 86 miliardów dolarów - co oznacza wzrost przychodów o 25% rok do roku. Huawei chwali się też wzrostem sprzedaży w samym trzecim kwartale, który wyniósł 27%, w porównaniu z 13% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ale tak naprawdę to ostatni kwartał bieżącego roku pokaże, jak wyglądać może przyszłość Huawei w związku z sankcjami i wypuszczeniem na rynek smartfonów bez usług Google'a (np. Huawei Mate 30).

Niemniej dane producenta wyglądają lepiej niż prognozy i analizy, które pojawiały się do tej pory w mediach. I taką reakcję chciał zapewne osiągnąć producent. Choć trzeba dodać, że skoro Huawei nie jest zobligowany do ujawniania pełnych danych finansowych, może ujawnić tylko to, co stawia go w dobrym świetle, a pominąć mniej wygodne dla siebie fakty.

Źródło: Slashgear

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!