R E K L A M A

Czy twój Huawei dostanie najnowszy EMUI?

Opublikowane:
fot. Huawei

Choć przyszłość Androida na smartfonach Huawei pozostaje niepewna, posiadacze modeli obecnych już na rynku nie muszą się obawiać braku aktualizacji. Firma opublikowała właśnie harmonogram dystrybucji nowego EMUI 9.1.

EMUI 9.1 bazuje na Androidzie Pie, nie jest to zatem obietnica aktualizacji do Androida Q, choć i taka obietnica padła wcześniej ze strony chińskiego koncernu. Nim jednak doczekamy się premiery Q (koniec lata), najpierw czekają nas zmiany interfejsu EMUI. Kiedy się zaczną?

Najszybciej, bo jeszcze w czerwcu, nowym EMUI cieszyć się będą użytkownicy następujących modeli:

Z kolei w lipcu EMUI 9.1 trafi na:

Najdłużej poczekają posiadacze starszych modeli - choć warto docenić, że i o nich nie zapomniano:

Trzeba również pamiętać, że dokładny termin dystrybucji może się nieco różnić, zależnie od kraju. Lista jest ogólna, a na polski rynek aktualizacje mogą dotrzeć później. Oczywiście w pierwszej kolejności trafią na modele z wolnej sprzedaży, zaś wersje operatorskie z pewnością zostaną zaktualizowane w późniejszym terminie, bardziej zależnym od operatorów, niż producenta.

Na podstawie informacji Huawei via Reddit

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
Fender
Niestety w Huawei używają chyba innego kalendarza. Dzisiaj jest 06.07.2019. Aktualizacja miała być do końca czerwca, a dalej nie dotarła. Telefon nie brandowany.
Termin oznacza, że w czerwcu rozpoczęła się dystrybucja. Aktualizacje Huawei nigdy nie są wysyłane automatycznie na wszystkie urządzenia, bo obowiązuje regionalizacja. (jf)
.132.224.13 | 06 Jul 2019, 06:07