R E K L A M A

Patent Apple'a na składany smartfon

Opublikowane:
fot. Phonearena

Wielu producentów chciało być awangardą w segmencie smartfonów ze składanym, elastycznym ekranem. Samsung trochę się na tym przejechał, ale najwyraźniej firmy widzą w tych urządzeniach duży potencjał. Kolejny patent na składane urządzenie otrzymał właśnie Apple.

Apple otrzymał patent od US Patent and Trademark Office na składane urządzenie. Konkretnie to U.S. Patent No. 10,303,218 pod tytułem "Foldable cover and display for an electronic device". Dokument opisuje urządzenie ze zginaną obudowa i wyświetlaczem, które wzmacnia elastyczna warstwa, której zadaniem jest chronić wyświetlacz i zapewnić wyższą solidność całej struktury. Urządzenie można złożyć albo raz, albo na dwa razy. Nie jest jasne, czy przyszłym składanym urządzeniem będzie nowy iPhone lub iPad - czy może jakiś zupełnie nowy produkt.

Nie jest pierwszy patent Apple na składane urządzenie. Firma ma już patent na elastyczną baterię, która byłaby zintegrowana z wyświetlaczem, a także na zamknięcie magnetyczne, które wykorzystywane byłoby do zamykania składanego urządzenia. Ma też patent na urządzenie, które może składać się pionowo.

Na podstawie Hot Hardware, Patently Apple

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!