pisaliśmy o nowych procesorach od Qualcomma, które mają zasilać smartfony w średniej półce. Ale ma się pojawić nowy układ w tym segmencie - Snapdragon 735 - który byłby pierwszym tańszym układem z modemem 5G." /> Snapdragon 735 - średniopółkowy procesor z modemem 5G :: mGSM.pl
R E K L A M A

Snapdragon 735 - średniopółkowy procesor z modemem 5G

Opublikowane:

Nie tak dawno pisaliśmy o nowych procesorach od Qualcomma, które mają zasilać smartfony w średniej półce. Ale ma się pojawić nowy układ w tym segmencie - Snapdragon 735 - który byłby pierwszym tańszym układem z modemem 5G.

Producenci pokazują coraz więcej urządzeń, które mają umożliwić korzystanie z sieci 5G. Ale próżno szukać tu modeli na kieszeń przeciętnego obywatela - to w zasadzie wyłącznie flagowce. Ale ma szansę się to zmienić, gdyż Qualcomm szykuje się do zaprezentowania nowego układu, Snapdragona 735, wykonanego w procesie technologicznym 7 nm (obecnie używany jest do wytwarzania Snapdragona 855). Procesor ten będzie dysponować 8 rdzeniami - 6 energooszczędnymi o taktowaniu 1,8 GHz, jednym do bardziej skomplikowanych procesów (2,4 GHz) oraz jednym do zadań o najwyższej wydajności (2,9 GHz). Nie zabrakło też układu odpowiadającego za sztuczną inteligencję. Jakie ma to przełożenie dla użytkowników smartfonów? Oznacza mniej więcej tyle, że w ciągu kilku miesięcy na rynku powinny pojawić się urządzenia ze średniej półki cenowej, które pozwolą na skorzystanie z dobrodziejstw sieci piątej generacji.

Na podstawie SuggestPhone

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!