R E K L A M A

Prawdziwie bezramkowy i pełnoekranowy Xiaomi - na razie w WIPO

Opublikowane:

Xiaomi zaprojektował - i opatentował - smartfon, który pozbawiony został ramek. Jego wyświetlacz z każdej strony sięga samej krawędzi urządzenia. Co ewidentnie nie pozostawia miejsca na aparat do selfików - projekt go nie przewiduje.

Xiaomi od dawna jest największym producentem smartfonów w Chinach. W Europie firma ma 5% całkowitego udziału w rynku, co stawia ją na 5 pozycji wśród najlepiej sprzedających się marek smartfonów w Europie. Jeśli Xiaomi chce nadal się rozwijać i anektować coraz wyższe pozycje w rankingach, musi wykazać się innowacyjnością.

Jej przejawem jest choćby jeden z ostatnich patentów, ujawniony przez WIPO, okraszony schematami i grafikami, z którego wynika, że Xiaomi zaprojektował smartfon z ekranem, który wypełnia 100% frontowego panelu. Wyświetlacz jest zaokrąglony z każdej strony i sięga do samej krawędzi panelu. A nawet nieco dalej, dzięki zaokrągleniom sięga dokładnie do połowy grubości obudowy. Na dodatek urządzenie nie ma przycisków, widzimy tylko port USB-C na dolnej krawędzi. Nie widzimy też aparatu do robienia selfików - brak wcięcia, wyskakującego moduły, dziury w ekranie - czyżby planowane jest umieszczenie go pod ekranem? Zintegrowany z ekranem mógłby być także skaner linii papilarnych. Ciekawe, czy ten projekt kiedykolwiek dojdzie do skutku...

Na podstawie Let's Go Digital

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 7 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 7.
14,3% 
 28,6% 
 57,1% 
Anka.
Selfie można zrobić też aparatem z tyłu. Nie trzeba mieć przedniego. Robiłam tak setki razy.
.47.120.16 | 23 May 2019, 17:05
Szkoda, że Huawei zdycha
Spadnie ci taki telefon i już po nim
.47.143.163 | 22 May 2019, 19:05

Marko
genialne :)
.228.9.238 | 12 Feb 2019, 12:02
Wer
Tylko co ma na celu taki bezramkowy???
.135.2.179 | 11 Feb 2019, 19:02
91zozol
Xiaomi wydał już dwa bezbramkowe telefony które mają ramki.
.173.120.46 | 11 Feb 2019, 17:02
andrzejcho63
Mam wrażenie, że nie do końca ma Pani rację co do pozycji Xiaomi na rynku chińskim/jeśli chodzi o rynek smartfonów/. Niedawno czytałem artykuł, w którym przedstawiano tabele tyczące ilości sprzedanych egzemplarzy, oraz pozycję procentową. Muszę Panią zmartwić/?/, ale w Chinach więcej produkują i sprzedają tacy giganci jak Huawei, czy też Oppo. Może się mylę, ale wiedzę tę uzyskałem z artykułu że źródła co do którego raczej nie można się przyczepić co do nieżetelności. Proszę podać z jakich danych korzystała Pani pisząc powyższy artykuł.
Ależ pod każdym artykułem u nas jest podawane źródło z linkiem, wystarczy kliknąć. - Proszę wybaczyć, ale moje zdziwienie wynika z faktu, że gdy zarzucam komuś nierzetelność, zazwyczaj sprawdzam wszystko dwa razy i nie pozwalam sobie na najdrobniejszy błąd w osądzie, pisowni, czy własnej niewiedzy.

Przy czym chciałbym zastrzec, że gdybym był autorem artykułu, raczej nie napisałbym tego samego. Najpopularniejsze chyba w Chinach zestawienie sprzedaży ukazującej "najlepiej sprzedające się smartfony" podawane jest np. przez Sochu: http://www.sohu.com/a/291476930_115565

Można tam znaleźć sprzedaż całkowitą na rynku chińskim, sprzedaż w sklepach stacjonarnych i online oraz marka, która najczęściej znajdowała się w top 5 sprzedawanych smartfonów. Sensowne połączenie marek Huawei i Honor pokazuje w ostatnim roku największą tendencję wzrostową, jeśli chodzi o sprzedaż. Holendrzy piszą jednak o "największym producencie". Być może jeśli przyjąć, że Xiaomi będące producentem smartfonów produkuje także roboty, podgrzewarki do ryżu, kamerki, hulajnogi, czy akcesoria, to rzeczywiście jest największym producentem pośród BBK, czy Huawei, które hulajnóg najwyraźniej nie produkują. Dobry specjalista od statystyk jest w stanie zbudować dowolne marketingowe przekłamanie cytowane później przez serwisy branżowe. Przy czym przekłamanie może być najprawdziwszą prawdą, podobnie jak to, że statystycznie ja i mój kot mamy średnio po 3 nogi. Pozdrawiam. (jf)
.221.122.76 | 11 Feb 2019, 16:02

Goferek
Ogólnie to jestem nastawiony pozytywnie co do tego smartfona ale jeżeli nie wynajdą jakiegoś niezniszczalnego szkła to ciężko będzie z nietłuczeniem się takiej konstrukcji :/
.112.25.171 | 11 Feb 2019, 15:02