R E K L A M A

Aparat w rysiku? Samsung ma na to patent!

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Rysik z aparatem i zoomem!
Rysik z aparatem i zoomem!
fot. USPTO

Seria Samsung Galaxy Note za sprawą rysika S-Pen zyskała szerokie grono fanów. W ostatnich odsłonach Note producent pokazał, że rysik może mieć różne dodatkowe funkcje. A gdyby miał kamerkę?

Na pierwszy rzut oka, pomysł wydaje się irracjonalny. Po co kamerka na końcu rysika? Owszem, mogłaby się kiedyś przydać do "zajrzenia" w trudniej dostępne miejsce... Ale czy długość rysika pozwoliłaby na wygodne operowanie nią? Nie sądzę. Zerknijmy jednak na rysunki. Szkic pokazuje, że aparat mógłby mieć rozbudowany układ optyczny.

Rzeczywiście, w rysiku jest miejsce, by zmieścić wielosoczewkowy obiektyw. Może zmieściłby się tam i jego napęd? W tym momencie jesteśmy o krok od optycznego zoomu. Fakt, rysik stałby się pewnie grubszy - ale gdyby był w nim optyczny zoom, sądzę, że większość klientów zaakceptowałaby tą zmianę.

Niestety, zapał wszystkich którzy oczekują rysika z aparatem w Galaxy Note 10 ostudzi zapewne informacja, że wniosek patentowy wpłynął do amerykańskiego urzędu USPTO już w lutym 2017. Skoro do tej pory rozwiązania nie wdrożono, oznaczać to może, że nie jest to takie proste, jakim z pozoru się zdaje. Oczywiście, nie należy przekreślać szansy na wdrożenie tego wynalazku w przyszłości! Może trafi np. do Note 15...?

Na podstawie informacji Patentlymobile; czytane: 944 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!