Pamiętacie film z testowym Samsungiem 5G sprzed kilku dni? Tajemnicze urządzenie pojawiło się znów - tym razem na konferencji Qualcomma.
Na Hawajach trwa konferencja Snapdragon Summit. Pierwszego dnia sporo mówiło się tam o rozwoju sieci 5G - a Qualcomm zaprosił również swych partnerów technologicznych, w tym Samsunga. Koreański koncern przywiózł na Hawaje smartfon używany do testów 5G - ten sam, który oglądaliśmy niedawno na filmie z debiutu 5G w Korei:
|
|||
Test 5G w Korei wideo: Reporter Kim Yeon-ji przez YouTube |
Na Hawajach zauważono znajomy kształt - i udało się zrobić kilka nowych ujęć tajemniczego urządzenia. Poza wnętrzem (które skrywa zapewne najnowszego Snapdragona 855 z modemem 5G) uwagę zwraca dziwny kształt wcięcia w wyświetlaczu telefonu. Obejmuje ono nie tylko umieszczony w narożu obiektyw przedniego aparatu, ale ma też dziwny, z pozoru niepotrzebny margines. Wcięciu towarzyszy dość szeroka ramka ekranu. Trudno powiedzieć, czemu służy - ale spokojnie, możemy być pewni, że telefon w takiej formie na pewno nie trafi na rynek. To sprzęt skonstruowany specjalnie do testów 5G - ale nie można wykluczyć, że w jego wnętrzu kryje się spora część podzespołów z przyszłego Galaxy S10.
fot. PCmag, @tnkgrl i Kim Yeon-ji przez YouTube