pokaż mniej
Nowe funkcjonalności pokaż wszystkie
Nowe funkcjonalności pokaż mniej pokaż więcej Cały czas się rozwijamy i dodajemy nowe funkcjonalności. sprawdź wszystkie nowości
sprawdź wszystkie nowości

Rodzina Huawei Pura 90

Rodzina Huawei Pura 90 to rozbudowana linia flagowych smartfonów, która łączy w sobie zaawansowaną inżynierię sprzętową z topowymi możliwościami fotograficznymi (sygnowanymi marką XMAGE). Złożona z pięciu modeli, seria ta wyraźnie dzieli się na warianty przeznaczone na rynek rodzimy oraz ich globalne odpowiedniki oznaczone literą „S”, co pozwala na elastyczne dostosowanie specyfikacji i dystrybucji do różnych regionów.

Członkowie rodziny

Producent wyodrębnił w tej generacji pięć wariantów, dbając o zróżnicowanie pod kątem gabarytów oraz rynków docelowych:
1. Huawei Pura 90 - model podstawowy, stanowiący bazowe wejście w najnowszą generację.
2. Huawei Pura 90 Pro - wariant o bardziej kompaktowych wymiarach, skierowany pierwotnie na rynek chiński.
3. Huawei Pura 90 Pro Max - najpotężniejszy model z największym ekranem i zaawansowaną optyką, również z pierwotnej dystrybucji chińskiej.
4. Huawei Pura 90s Pro - globalny odpowiednik wersji Pro, dostosowany parametrami (np. pojemnością baterii) do rynków międzynarodowych, w tym europejskiego.
5. Huawei Pura 90s Pro Max - globalny, bezkompromisowy wariant najwyższego modelu, wprowadzający rewolucyjny teleobiektyw do szerszej dystrybucji

Procesor

Sercem całej serii są autorskie układy krzemowe z rodziny Kirin (wykonane w litografii 5 nm), co podkreśla niezależność sprzętową marki:
• Pura 90: Napędzana układem Kirin 9010S, współpracującym z 12 GB lub 16 GB RAM.
• Modele Pro, Pro Max oraz seria „S” (90s Pro, 90s Pro Max): Zostały wyposażone we flagowy procesor Kirin 9030S, wspierany przez 12 GB RAM i oferujący do 1 TB przestrzeni na dane. Układ ten, choć w benchmarkach ustępuje najmocniejszym rynkowym konkurentom, jest perfekcyjnie zoptymalizowany pod kątem zaawansowanego przetwarzania obrazu i fotografii obliczeniowej. Zależnie od rynku, urządzenia korzystają z systemu HarmonyOS.

Bateria

Architektura zasilania różni się w zależności od modelu i docelowego rynku dystrybucji:
• Pura 90 Pro i Pura 90s Pro: Obsługują ładowanie przewodowe 66 W i bezprzewodowe 50 W. Co istotne, globalny model 90s Pro w wersji europejskiej otrzymał ogniwo o pojemności 5450 mAh, podczas gdy jego chiński odpowiednik oraz wersje na inne rynki międzynarodowe posiadają baterie 6000 mAh.
• Pura 90 Pro Max i 90s Pro Max: Posiada baterię o pojemności 6000 mAh (europejska wersja „S” – 5450 mAh) i podnosi prędkość ładowania do 100 W po kablu i 80 W bezprzewodowo. Modele Pro i Max wspierają również bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Obudowa i stylistyka

Wszystkie pięć smartfonów dzieli spójny język projektowy z charakterystyczną, trójkątną wyspą aparatów. Różnią się jednak gabarytami i zastosowanymi materiałami:
• Pura 90: Najsmuklejszy przedstawiciel serii (7,0 mm grubości), dostępny w klasycznej palecie barw (fiolet, czerń, biel).
• Pura 90 Pro i 90s Pro: Bryły o zredukowanych wymiarach, ułatwiające obsługę jedną dłonią. Oferowane w odważniejszych, gradientowych kolorach. Oba chroni szkło Kunlun Glass 2. generacji, a konstrukcje spełniają najwyższe normy wodoszczelności i pyłoszczelności IP68/IP69.
• Pura 90 Pro Max i 90s Pro Max: Masywne smartfony (powyżej 230 g), w których zastosowano specjalne szkło antyrefleksyjne Kunlun o dodatkowo podniesionej odporności na zarysowania.

Aparaty

Zaplecze fotograficzne to kluczowy element tożsamości serii Pura 90, napędzany innowacyjnym czujnikiem odwzorowania barw "Red Maple":
• Pura 90: Solidny zestaw obejmujący matrycę główną 50 Mpx, obiektyw ultraszerokokątny 12,5 Mpx oraz 50 Mpx peryskopowy teleobiektyw.
• Pura 90 Pro i 90s Pro: Aparat główny 50 Mpx z mechaniczną, zmienną przysłoną (f/1.4–f/4.0) i systemem OIS. Wspiera go teleobiektyw 50 Mpx (4-krotny zoom optyczny i zaawansowane makro) oraz moduł ultraszerokokątny 12,5 Mpx.
• Pura 90 Pro Max i 90s Pro Max: Warianty maksymalne wprowadzają potężny moduł ultraszerokokątny 40 Mpx oraz przede wszystkim 200-megapikselowy teleobiektyw z optyczną stabilizacją, oferujący bezstratne przybliżenie i 100-krotny zoom cyfrowy, wspomagany przez AI.

Wyświetlacz

Huawei zastosowało panele LTPO OLED (odświeżanie adaptacyjne 1–120 Hz) we wszystkich modelach, dopasowując ich przekątne do charakteru urządzenia:
• Pura 90: Ekran o przekątnej 6,8 cala (2856 × 1320 pikseli).
• Pura 90 Pro i 90s Pro: Najbardziej kompaktowe wyświetlacze w rodzinie o przekątnej 6,6 cala (2760 × 1256 pikseli).
• Pura 90 Pro Max i 90s Pro Max: Rozległe ekrany o przekątnej 6,9 cala (2880 × 1308 pikseli), stworzone do edycji zdjęć i konsumpcji multimediów.

Podsumowanie

Rodzina Huawei Pura 90, rozszerzona do pięciu modeli, prezentuje przemyślaną strategię sprzętową. Podstawowy wariant otwiera drzwi do świata flagowców, podczas gdy wersje „Pro” stawiają na kompaktowość przy zachowaniu topowych podzespołów. Z kolei „Pro Max” to bezkompromisowe kombajny fotograficzne. Dzięki wyodrębnieniu serii „S” (90s Pro i 90s Pro Max), producent z powodzeniem dostarcza swoje innowacje - w tym zmienną przysłonę i matryce 200 Mpx - na rynki globalne, oferując urządzenia precyzyjnie dopasowane do zróżnicowanych preferencji sprzętowych i regionalnych standardów dystrybucji.

Porównaj telefony z rodziny Huawei Pura 90

Telefony z rodziny Huawei Pura 90 można porównać z wykorzystaniem naszej porównywarki telefonów. Wybierz porównanie z listy poniżej, aby zobaczyć różnice pomiędzy urządzeniami, poznać ich pełną specyfikację i - jeżeli urządzenia dostępne są w sprzedaży - zapoznać się z ich cenami. Porównywarka bierze pod uwagę wszystkie najistotniejsze parametry, które zazwyczaj przydają się podczas dokonywania wyborów zakupowych. Zawsze warto zwrócić uwagę na pojemność baterii, rodzaj wyświetlacza, pojemność pamięci RAM i tej dla użytkownika - w tym wypadku "więcej" zazwyczaj oznacza "lepiej". Jeśli w grę wchodzi jakość zdjęć - należy zajrzeć do sekcji z aparatami fotograficznymi. Zachęcamy do samodzielnych porównań.

Huawei Pura 90s Pro Max Huawei Pura 90s Pro Max
vs
Huawei Pura 90s Pro Huawei Pura 90s Pro
vs
Huawei Pura 90 Huawei Pura 90
vs
Huawei Pura 90 Pro Max Huawei Pura 90 Pro Max
Huawei Pura 90s Pro Max Huawei Pura 90s Pro Max
vs
Huawei Pura 90s Pro Huawei Pura 90s Pro
vs
Huawei Pura 90 Huawei Pura 90
vs
Huawei Pura 90 Pro Huawei Pura 90 Pro

Skrócona specyfikacja telefonów w rodzinie Huawei Pura 90

Poniżej można zapoznać się ze skróconą specyfikacją urządzeń należących do rodziny Huawei Pura 90. Obejmuje ona podstawowe parametry, takie jak rozmiar urządzenia, pojemność pamięci wewnętrznej i operacyjnej czy model procesora. Pełną specyfikację można zobaczyć klikając w link przy nazwie urządzenia. Skrócona specyfikacja obejmuje te elementy specyfikacji technicznej smartfona, które są według nas najważniejsze, ale nie ma co się ograniczać i zawsze warto zajrzeć do pełnej specyfikacji na karcie katalogowej. Nasze materiały są oparte na oficjalnej dokumentacji producentów i obejmują wszystko, co najważniejsze podczas wyboru swojego kolejnego smartfona.

Huawei Pura 90 Pro   przejdź do specyfikacji →

  • Ikona cech ekranu 6.6" LTPO OLED  1256 x 2760 px
    Proporcje ekranu: 19.8:9
  • Ikona wymiarów urządzenia 157.80 x 74.50 x 8.20 mm  213.50 g
  • Ikona podstawowych cech aparatu 50 Mpx  Przedni: 13 Mpx
  • Ikona cech baterii Li-Po 6000 mAh  Ładowanie indukcyjne
  • Ikona pamięci RAM 12 GB, 16 GB 
  • Ikona pamięci wewnętrznej (flash) 256 GB, 512 GB, 1 TB 
  • Ikona modelu procesora HiSilicon Kirin 9030S 
  • Ikona kalendarza - czasu wprowadzenia na rynek II kwartał 2026
    (6 miesięcy temu) 
  • Ikona grubości telefonu i baterii 731.71  C2T  Współczynnik pojemności baterii do grubości
  • Ikona stosunku wielkości ekranu do obudowy 90.10%  Współczynnik wielkości ekranu do obudowy


Huawei Pura 90 Pro Max   przejdź do specyfikacji →

  • Ikona cech ekranu 6.9" LTPO OLED  1308 x 2880 px
    Proporcje ekranu: 19.8:9
  • Ikona wymiarów urządzenia 164.00 x 77.10 x 8.10 mm  230.50 g
  • Ikona podstawowych cech aparatu 50 Mpx  Przedni: 13 Mpx
  • Ikona cech baterii Li-Po 6000 mAh  Ładowanie indukcyjne
  • Ikona pamięci RAM 12 GB, 16 GB 
  • Ikona pamięci wewnętrznej (flash) 256 GB, 512 GB, 1 TB 
  • Ikona modelu procesora HiSilicon Kirin 9030S 
  • Ikona kalendarza - czasu wprowadzenia na rynek II kwartał 2026
    (6 miesięcy temu) 
  • Ikona grubości telefonu i baterii 740.74  C2T  Współczynnik pojemności baterii do grubości
  • Ikona stosunku wielkości ekranu do obudowy 91.50%  Współczynnik wielkości ekranu do obudowy


Huawei Pura 90   przejdź do specyfikacji →

  • Ikona cech ekranu 6.8" LTPO OLED  1320 x 2856 px
    Proporcje ekranu: 19.5:9
  • Ikona wymiarów urządzenia 163.10 x 78.10 x 7.00 mm  210.00 g
  • Ikona podstawowych cech aparatu 50 Mpx  Przedni: 50 Mpx
  • Ikona cech baterii Li-Po 6500 mAh  Ładowanie indukcyjne
  • Ikona pamięci RAM 12 GB, 16 GB 
  • Ikona pamięci wewnętrznej (flash) 256 GB, 512 GB 
  • Ikona modelu procesora HiSilicon Kirin 9010S 
  • Ikona kalendarza - czasu wprowadzenia na rynek II kwartał 2026
    (6 miesięcy temu) 
  • Ikona grubości telefonu i baterii 928.57  C2T  Współczynnik pojemności baterii do grubości
  • Ikona stosunku wielkości ekranu do obudowy 89.20%  Współczynnik wielkości ekranu do obudowy


Huawei Pura 90s Pro   przejdź do specyfikacji →

  • Ikona cech ekranu 6.6" LTPO OLED  1256 x 2760 px
    Proporcje ekranu: 19.8:9
  • Ikona wymiarów urządzenia 157.80 x 74.50 x 8.20 mm  213.50 g
  • Ikona podstawowych cech aparatu 50 Mpx  Przedni: 13 Mpx
  • Ikona cech baterii Li-Po 6000 mAh
    Li-Po 5450 mAh (EU) 
    Ładowanie indukcyjne
  • Ikona pamięci RAM 12 GB 
  • Ikona pamięci wewnętrznej (flash) 256 GB, 512 GB 
  • Ikona modelu procesora HiSilicon Kirin 9030S 
  • Ikona kalendarza - czasu wprowadzenia na rynek III kwartał 2026
    (3 miesiące temu) 
  • Ikona grubości telefonu i baterii 731.71  C2T  Współczynnik pojemności baterii do grubości
  • Ikona stosunku wielkości ekranu do obudowy 90.10%  Współczynnik wielkości ekranu do obudowy


Huawei Pura 90s Pro Max   przejdź do specyfikacji →

  • Ikona cech ekranu 6.9" LTPO OLED  1308 x 2880 px
    Proporcje ekranu: 19.8:9
  • Ikona wymiarów urządzenia 164.00 x 77.10 x 8.10 mm  230.50 g
  • Ikona podstawowych cech aparatu 50 Mpx  Przedni: 13 Mpx
  • Ikona cech baterii Li-Po 6000 mAh
    Li-Po 5450 mAh (EU) 
    Ładowanie indukcyjne
  • Ikona pamięci RAM 12 GB 
  • Ikona pamięci wewnętrznej (flash) 256 GB 
  • Ikona modelu procesora HiSilicon Kirin 9030S 
  • Ikona kalendarza - czasu wprowadzenia na rynek III kwartał 2026
    (3 miesiące temu) 
  • Ikona grubości telefonu i baterii 740.74  C2T  Współczynnik pojemności baterii do grubości
  • Ikona stosunku wielkości ekranu do obudowy 91.50%  Współczynnik wielkości ekranu do obudowy




Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies