Karolina Lewandowska - Strona 13

karolina-lewandowska.jpg
Karolina Lewandowska

W latach 2000-2002 zajmowała się tworzeniem graficznych treści dla telefonów komórkowych. W 2002 dołączyła do redakcji wap.mobile.net.pl współtworząc zawartość portalu. Z czasem zajęła się także pisaniem recenzji przenośnych urządzeń multimedialnych i telefonów komórkowych dla miesięcznika "Mobile Internet". Obecnie w mgsm.pl zajmuje się reklamą.

Artykułów: 747

Karolina Lewandowska artykuły - Strona 13

Oppo Find N6 zadebiutuje w I kwartale 2026 roku

Oppo planuje premierę swojego kolejnego składanego smartfona - modelu Find N6 - w pierwszym kwartale 2026 roku. Model ten ma oferować smukłą konstrukcję, wysokiej jakości wyświetlacz, ulepszone możliwości fotograficzne oraz zwiększoną odporność na uszkodzenia.

Jakie aparaty w Samsungu Galaxy S26 Ultra?

Kolejne przecieki ujawniają coraz więcej szczegółów dotyczących specyfikacji Samsunga Galaxy S26 Ultra, w tym jego modułu fotograficznego. Premiera przewidziana jest dopiero na początek przyszłego roku - w styczniu lub lutym podczas wydarzenia Galaxy Unpacked.

Wyciekły informacje na temat OnePlus 15T i 15s

Pomimo niedawnej premiery modeli OnePlus 13T oraz OnePlus 13S, w sieci już pojawiają się pierwsze doniesienia dotyczące ich następców - OnePlus 15T i 15s. Zgodnie z krążącymi spekulacjami, producent najprawdopodobniej pominie numerację "14", co może wynikać z obaw kulturowych związanych z tetrafobią.

Czerwcowy ranking AnTuTu zwycięża Red Magic 10S Pro+

Platforma AnTuTu opublikowała czerwcowy ranking najwydajniejszych flagowych smartfonów z systemem Android. Zestawienie powstało na podstawie średnich wyników uzyskanych w Chinach w okresie od 1 do 30 czerwca 2025 roku.

Seria iQOO 15 w przygotowaniu

iQOO przygotowuje się do premiery swojej najnowszej serii smartfonów flagowych - iQOO 15. W jej skład mają wejść dwa modele: standardowy iQOO 15 oraz iQOO 15 Ultra.

Wybrane funkcje systemu iOS 26 niedostępne w UE

Część funkcji zapowiedzianych w systemie iOS 26 nie trafi do użytkowników w Unii Europejskiej ze względu na przepisy wynikające z unijnego aktu o rynkach cyfrowych (DMA - Digital Markets Act).

Samsung wdroży innowacje w zakresie zasilania

Samsung przygotowuje się do premiery serii Galaxy S26, która ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2026 roku. Firma planuje wprowadzić dwa istotne usprawnienia technologiczne, które mogą wpłynąć na wydajność i trwałość zasilania.

Wyścig składaków w konkurencji grubości trwa

Na kilka dni przed premierą nowej serii urządzeń mobilnych Samsung Galaxy, planowaną na 9 lipca podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, do sieci trafiły kolejne szczegóły dotyczące nadchodzących modeli składanych smartfonów - Galaxy Z Fold7 oraz Galaxy Z Flip7.

Zapowiedź premiery Realme 15T w Indiach

Seria Realme 15 zadebiutuje niedługo na rynku indyjskim. W jej skład wejdą co najmniej dwa główne modele - Realme 15 oraz Realme 15 Pro - przy czym ten drugi ma zaoferować funkcje zazwyczaj zarezerwowane dla wersji "Plus" w poprzednich edycjach.

Terminal do świata rozrywki

Coraz trudniej dostrzec mi telefon we współczesnych komórkach. Coraz częściej widzę terminal do komunikacji internetowej. Taka właśnie jest nowa Nokia N8. Owszem, można z niej zadzwonić, lecz dziś chodzi chyba bardziej o mobilną rozrywkę i komunikację w globalnej sieci.

Ciekawy terminal do mobilnej rozrywki. Choć ma pakiet biurowy, nie wyobrażam sobie pracować na kombajnie, który ma wzmocniony silnik graficzny i kilka fajnych gier. Jedyną słabą stroną jest bateria. Olbrzymią zaletą systemu - stabilność.

Dla seniora czy budowlańca?

Gdy zobaczyłem zdjęcia prototypu myPhone?a 1060 Grand, ucieszyłem się na myśl o pierwszym polskim superodpornym telefonie. Rzeczywistość była jednak bardziej prozaiczna - nowy model okazał się prawie zwyczajną, prostą komórką. Dlaczego "prawie"?

Udany i ciekawie zaprojektowany telefon, wygodny w obsłudze. Znakomity dla osoby starszej, sportowca czy budowlańca. W moim odczuciu jego jedyną, ale za to poważną wadą jest cena, nieuzasadniona stopniem zaawansowania konstrukcji. Czyżby prace projektowe pochłonęły aż tyle środków?

Dotykowy maluch

Zabierając się za nowy model koreańskiego producenta nie podejrzewałam, że polubię dotykowe telefony. Byłam przekonana, że ekran nie będzie chciał współpracować z moimi wiecznie zmarzniętymi paluchami. Z niepokojem myślałam o obsłudze komórki w rękawiczkach. Podjęłam jednak wyzwanie, a efekty mojej współpracy z telefonem prezentuję poniżej.

Samsung C3300 ma wszystko co potrzebuję w telefonie. Może gdyby miał tą lampę i RDS... Są to jednak funkcje, bez których da się żyć, a model ten będę oddawać z żalem w sercu.

Dziki ogień

Nowy produkt tajwańskiego koncernu to kolejna propozycja z systemem Android i nastawieniem na ułatwienia w kontakcie ze znajomymi za pomocą serwisów społecznościowych.

Niedrogi, ale dobrze wykonany smartfon, głównie dla miłośników portali społecznościowych.

Telefoniczna nawigacja

Rok temu miałem okazję testować Garmin Asus Nuvifone G60 i odniosłem wrażenie, że jest to nawigacja z dodanym modułem telefonicznym. M10 przechyla szalę raczej na korzyść telefonu, w którym jednak nawigacja wciąż jest solidnym punktem.

Garmin Asus M10 to nieduża, ale bardzo sprawna nawigacja oraz pełnoprawny telefon komórkowy pracujący pod kontrolą systemu Windows Mobile.

Do zabawy i do pracy

Nokia przedstawiła nam kolejny produkt z nowej linii C. Model oznaczony cyfrą 6 to telefon dotykowy z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Czy takie rozwiązanie uprzyjemnia korzystanie z wbudowanych w telefon multimediów?

Funkcjonalny telefon w przystępnej cenie. Otwarty system operacyjny, szybki internet. Dobry moduł GPS i funkcje, które dostępne były jedynie w modelach z półki high end. Wadą jest plastikowa obudowa, warstwa dotykowa w technologii rezystancyjnej i kiepskie zarządzanie energią.

Komórkowe parcie na szkło

O telewizji w komórce pisaliśmy już kilka razy. Oprócz dywagacji, czy i jak to będzie działało i ile za to zapłacimy, nie brakowało głosów i zapytań, "czy będą do tego terminale". Chwila musiała minąć, ale... już są. Jednym z nich jest Nokia 5330 TV Edition.

Komórka pozwalająca na korzystanie z mobilnej telewizji. Dodatkowo można nią robić zdjęcia, słuchać muzyki z radia i plików MP3, grać... a także dzwonić, SMS-ować i MMS-ować. Poręczne narzędzie bodaj dla każdego.

Solidny telefon w ładnej oprawie

Przeciętność i bylejakość bywa częstą zmorą projektantów, i to nie tylko elektroniki użytkowej. Ciężko jest dziś stworzyć coś nowego, co swoim wyglądem przyciągnie i zaciekawi zmęczonego konsumenta. Ale Samsungowi to może się udać. Na sklepowe półki trafił niedawno model S3550 Shark, który przykuwa uwagę wyraźnie zaznaczoną linią i metalowymi akcentami.

Za niewielką cenę użytkownik otrzymuje świetnie wyglądający telefon, ze wszystkimi potrzebnymi dziś dodatkami, takimi jak Bluetooth, radio, odtwarzacz muzyczny i aparat, oraz obsługujący karty pamięci formatu microSDHC.

Bez bajerów, za to z mocną baterią

E1170 to bardzo udany model koreańskiego producenta stworzony dla użytkownika, który głównie dzwoni i pisze SMS-y. Najważniejsze zalety tego telefonu to wytrzymała bateria i ładny wygląd. Samsung pokazuje, że telefon "do dzwonienia" nie musi być brzydką cegłą.

Samsung E1170 jest nieskomplikowanym telefonem, który ładnie wygląda, a dodatki, takie jak wiadomość alarmowa czy fałszywe połączenie, mogą okazać się przydatne. Dzięki wytrzymałej baterii aparat ten może zawalczyć o spore grono użytkowników.

Moc smartfonu w wersji mini

Sony Ericsson Xperia X10 mini ma dość długą nazwę jak na tak małe urządzenie. To kompaktowa wersja modelu X10, smartfon o małych gabarytach, który funkcjonalnością dorównuje pełnowymiarowym konkurentom. Parametry ma całkiem imponujące, ale wiadomo, telefon to coś więcej niż specyfikacja techniczna. Zwłaszcza w tak kompaktowym rozmiarze.

Pozornie uroczy, niewielki gadżet. W istocie świetny smartfon o bardzo dobrych parametrach, w którym drzemie olbrzymi potencjał.



Ostatnio przeglądane

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies