Sony Ericsson Hazel
Opinie użytkowników

Wszystkich opinii: 500. Pokazuję od 281 do 290. Opinie nie są weryfikowane.
icon up
55,2% 
icon down
 9,2% 
icon unknown opinion
 35,6% 
Default user logo
Anatol

Opinia neutralna

Nad moim postem jest dyskusja o problemie z kartą pamięci. Dobrze by było pamiętać że karty są dzielone na klasy (class) i "bezpiecznie" jest mieć kartę z szybkością od 20MB/s, natomiast karta (512) jest już przy postępie techniki trochę leciwa. Jest różnica między kartą (512), a pamięcią w telefonie (512),- identyczne parametry to tylko przykład. Jestem i tak pełen podziwu że karta o tych parametrach w ogóle w telefonie się "pokazała". Słowo pisane można różnie interpretować (piszę to aby nie obrazić złym odczytaniem postu Albercika )więc tylko przypomnę że kartę w telefonie (i w aparacie fotograficznym) zawsze formujemy (formatujemy) z pozycji telefonu i aparatu a nie przez komputer. Jeżeli wkładamy nowa kartę do telefonu lub aparatu to beż żadnych kodów zaczyna samoczynnie działać.Gdy jest już używana to wtedy używamy kodów np.OOOO, 12345 itp.itd.
.centertel.pl | 10.05.2011, 09:05

R E K L A M A
Default user logo
przyklad12

Opinia neutralna

Do Albercik:
"-Po wrzuceniu i odłączeniu Kabla - zwiecha w telefonie na 1 min." - Chodziło mi o to że jak ja podłączam Telefon Do Kompa przez Pamięć Masową, wrzucam i odłączam to To samo się resetuje, pojawia się czarny ekran potem Pulpit i jeszcze zwiecha i komunikat że Karta... i Potem pytanie z kodem i kiedy nie wiem i naciskam Nie. to Zwiecha. Słabe Wykonanie :(
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 09.05.2011, 09:05
Default user logo
Albercik

Opinia neutralna

do przyklad12
napisałeś parę wad, które tak naprawdę nie są wadami

1: "-Brak Karty Pamięci w Zestawie"
Najczęściej dodawane karty pamięci do 512 mb, 1 gb i ewentualnie 2 gb. tyle pamięci? komu to wystarcza ? 2gb to ja mam obecnie samej muzyki a do tego dochodzą filmy, obrazki, gry, i pliki aparatu (zdjęcia i dobrej jakości filmy, które są dosyć pokaźnych rozmiarów. ja obecnie mam kartę 8 gb

2. "-Kiedy wrzucam na telefon gadżety przez kabel USB i Pamięć Masową to pojawia się komunikat że karta jest nie poprawnie sformatowana i Jeżeli chcę sformatować to wyskakuję Kod zabezpieczający (gdzie nie wiem O jaki kod zabezpieczający chodzi)"
Należy sformatować kartę na kompie podłączając sie poprzez kabl usb. jeśli to nie pomoże to problem tkwi w karcie, nie w telefonie

3. "-Po wrzuceniu i odłączeniu Kabla - zwiecha w telefonie na 1 min."
Wiadomo. telefon się odpala na nowo i pliki muszą sie wczytać. i tak ta zawiecha to nic w porównaniu do zawalonego w715 czy też k750i

4. "-Brak Możliwości Powiększenia Wyglądu Zegara na Duży,"
A tutaj też Cię zaskoczę bo ja mam duży zegar. wystarczy wgrać odpowiedni plik poprzez fara 2 z odpowiednią wtyczką
btw moje gg: 13459587 chetnie pomoge
.internetdsl.tpnet.pl | 08.05.2011, 20:05

R E K L A M A
Default user logo
Anatol

Opinia pozytywna

Telefony SE zawsze były znane z doskonałych baterii i jak dotąd nic się nie zmieniło. Moja ( Hazel ) po 3 formowaniu trzymała 8 dni i 1 godz. W tym mieści się - do 40 minut rozmów, 7.5 minuty kręcenia filmu, 3 zdjęcia, 10 minut muzyki przez głośnik na maksimum głośności, 30 minut gier oraz minimum 120 minut pracy stopera.
Jak formujemy baterie ? dowolnie, ja we wszystkich ( 750, 902, Hazel )3x12 godz. i baterie służyły mi wiernie. Pytanie o baterie doszło do poziomu co było pierwsze jajko czy kura i tak samo nie ma jednoznacznej odpowiedzi przez tyle lat istnienia baterii litowo-polimerowych. Ci którzy formują 3x4 godz. bez wyłączenia telefonu też mają dobrze działające, a więc wniosek - formujemy wg. własnego podejścia psychicznego i humoru. Aplikacje chodzą płynnie (lepiej niż w 902 ) Ekran jest wystarczająco duży ( w 902 jednak potrzebowałem okularów ) o dobrych barwach. Motywów jest mniej ale to jest już normą ograniczanie aby zmusić użytkownika do kupna tapet i dzwonków. Radio działa dobrze oraz mp3. Muzyka przez głośnik na max. odtwarza bez charkotu i rzężenia. Głośność w SE zawsze była inna niż u konkurencji gdyż SE założył że nie będzie " wycia " co powodowało że było czasami za cicho ( dyktafon ) ale w Hazel poprawiono głośność i jest lepiej niż w 902. Przeczytałem w internecie że użytkownik Hazela napisał do firmy że nie można zwiększyć wielkości zegara i czcionek ( w 902 mogłem powiększyć zegar )i uzyskał odpowiedź że nie można tylko w Polsce, w innych państwach tak. Przeczytałem również wypowiedź użytkowniczki że klawiatura w Hazel jest dziwna - sic! , ponieważ tylko to napisała więc traktuję to jako spam konkurencji. Klawiatura jest duża wygodna i równomiernie podświetlona, w 902 wogóle nie można było pisać sms. Latarka jest praktyczna gdy zgaśnie światło a pod ręką nie ma dużej ( w 750 było mocniejsze światło ). W danych technicznych Hazel ma wszystko zaiksowane na plus, co spowodowało pytania w internecie dlaczego telefon wszystko mający jest taki tani. W sklepie SE powiedziano mi że za górną półkę uchodzą teraz tylko dotykowce a to moim zdaniem jest podejście błędne. W kwestii aparatu podtrzymuję opinie które już czytałem że robi gorsze zdjęcia a lepsze filmy niż wcześniejsze modele SE, z tym że filmy robią już wrażenie "naturalnością". Z internetu nie korzystam w telefonie ( może w przyszłości z usługi e-mail ), jednak do tego wolę laptopa. Obudowa jest wykonana solidnie ( nie interesuje mnie materiał tylko jego jakość ) nie trzeszczy i jest doskonale wyważony a uwagi że jest "ciężki" traktuję jako pomyłkowe wpisy z forum rolniczego o dźwiganiu worka kartofli w lokalnych zawodach. Klawisz wyboru ( menu - kursora ) można przeprogramować klikając usuń i wstawiając swoją aplikację oprócz gdzie jest ustawiony kalendarz, walk mate eco, facebook... W pudełku brak jest płyty i kabla USB. Nie ściągałem jeszcze aplikacji z internetu ale po zerknięciu widać że nie będzie problemu nawet dla laika natomiast sprawa kabla była już opisywana w internecie, czyli ci którzy mieli aparat SE już mają kabel natomiast inni mogą kupić w sklepie SE ( oryginał - 30zł.) lub w dowolnym miejscu.
Aparat mam od miesiąca i to są moje pierwsze wrażenia i uwagi.
Reasumując - aparat śmiało może być uznawany za górną półkę lecz minus dla producenta ( nie aparatu ) za lekceważenie klientów w dużym 40 mln. kraju odbiorców.
.centertel.pl | 07.05.2011, 20:05
Default user logo
przyklad12

Opinia pozytywna

Moja mama posiada obecnie ten Telefon od 4 grudnia 2010 roku. I muszę Powiedzieć że ten telefon Jest Bardzo Dobry i znakomity :) - A Dlaczego ?:

Zalety:
-Rozsuwana Klawiatura gdzie wygodnie pisze się SMSy i MMSy,
-Znakomity wygląd Odtwarzacza Muzyki i Znakomite Style Do Zmieniania wyglądu,
-Aparat 5mpx z lampką błyskową robi znakomite zdjęcia. I na Komputerze wychodzą jak z Aparatu Fotograficznego,
-Smsowanie poprzez Funkcję Rozmowy (Jak z gg),
-Płynnie się w tym telefonie gra,
-Znakomite Aplikacje wgrane w Telefon,
-Motywy i Tapety wgrane w Telefon Ładnie wyglądają,
-Bateria trzyma 6 dni,
-Ładna konstrukcja Telefonu - Ekologiczna (GreenHeart),

Wady:
-Brak Karty Pamięci w Zestawie,
-Kiedy wrzucam na telefon gadżety przez kabel USB i Pamięć Masową to pojawia się komunikat że karta jest nie poprawnie sformatowana i Jeżeli chcę sformatować to wyskakuję Kod zabezpieczający (gdzie nie wiem O jaki kod zabezpieczający chodzi)
-Po wrzuceniu i odłączeniu Kabla - zwiecha w telefonie na 1 min.
-Brak Możliwości Powiększenia Wyglądu Zegara na Duży,

Ogólnie to polecam Ten Telefon jest Znakomity I Super - Jednym Słowem - POLECAM :) Aha Jeszcze jednym Dobrym Plusem Jest to że jest Latarka w telefonie (Włączona i S.O.S.), i Karta jaka teraz znajduje się W Telefonie Mojej Mamy To 512mb karta z Nokii.
.dynamic.mm.pl | 05.05.2011, 18:05
Default user logo
dyskowiec66

Opinia pozytywna

Bardzo fajny telefonik.
Za rozsądną cenę zyskujemy dobry telefon. Jeżeli chcesz wydać więcej, zastanów się, czy chcesz TELEFON czy może SMARTFON. Jeżeli to drugie, zalecam oglądnąć tablety :)

Zalety:
-dobry, prosty i stabilny software z wieloma przydatnymi funkcjami(np. kalendarz, walkmate na tapecie, rozbudowane menu aparatu)
-dobry aparat (lepszy od poprzedniego w k750, jednak mały obiektyw skutkuje cęsto utratą odpowiedniego koloru
-współpracuje z dużymi kartami pamięci (do 16gb. Mi wystarczyła karta 8gb i nie ma przy tym żadnych problemów z zawieszaniem itd.)
-WiFi i HSDPA
-ClerVoice jako funkcja dodatkowa-rzeczywiście lepiej słychać głos :)
-aGPS pozwala na określenie naszego położenia, dzięki czemu nie musimy szukać po całej mapie, gzie jesteśmy. Pokazuje zazwyczaj w przybliżeniu do 500-1500m. Oczywiście aGPS nie możemy traktować jako GPS
-MOCNA bateria. W końcu!
-mocny głośnik
-ładny dedsign

Wady:
-bardzo słaba jakość tylnej klapki (słaby plastik-raz upadnie i jest pełno zadrapań i rys)
-klawiatura numeryczna czasem lekko trzeszczy

Kupiłem go za ponad 400zł na allegro, codziennie słucham z niego po 2-3h muzyki i dużo korzystam z internetu (chodzi całkiem szybko). Mimo to bateria trzyma długo i nie muszę się o nią cały czas martwić. Polecam!
-
.dynamic.gprs.plus.pl | 05.05.2011, 17:05
Default user logo
szymonel23

Opinia neutralna

Do Damian:
Żaden z tych kodów co wymieniłeś do wpisania kodu zabezpieczającego, aby sformatować kartę nie działa . Robiłem tak jak prosiłeś ale nie działa "Błędny Kod". Sformatowałem kartę za Pomocą Komputera . Teraz nie wiem czy będzie dalej wyskakiwać . Pozdrawiam .
.229.121.200 | 03.05.2011, 12:05

R E K L A M A
Default user logo
Elmo

Opinia pozytywna

Z telefonu jestem zadowolony,mam jednak pytanko. Wiem że można jako dzwonek wiadomości ustawić mp3 ale u mnie trwa bardzo krótko (kilka,może kilkanaście sekund). Czy można zmienić czas trwania dzwonka?
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 02.05.2011, 14:05
Default user logo
kowah1

Opinia pozytywna

Witam, panowie i panie prosze o wypowiedzenie sie o tym czy ciagle otwieranie i zamykanie nie powoduje szybkiego zuzycia sie i psucia szyn po ktorych telefon jezdzi???????????? Prosze o pomoc bo konczy mi sie umowa i zastanawiam sie nad hazelem oraz nad lg s 310, co wy byscie radzili i dlaczego????????????? jakie plusy jakie minusy?
dziekuje za pomoc
.ssp.dialog.net.pl | 01.05.2011, 14:05
Default user logo
tomq

Opinia negatywna

Na wstępie dodam,że nie jestem już nastolatkiem,i nie interesują mnie telefony naszpikowane gadgetami.Dotykowców też mnie nie przekonują,więc wybór padł na SE Hazel.Z marką SE jestem związany od dawna,i każde przejście na kolejny model,było czymś fajnym.Ale nie w przypadku j20i.
Bez zbytniego rozpisywania się-nie jest to zbyt udany model. To,że słuchawki nadają się na śmietnik,przeżyłem.Te z poprzedniego W910 radzą sobie przyzwoicie.To,że nie ma kabla USB w zestawie,też mnie nie załamało-znów przydał się ten z poprzedniego modelu.Pisanie smsów...Nie wiem,jak Tobie,ale mi nie odpowiada ten rodzaj klawiatury.Ogólnie pisaniu towarzyszy pewnego rodzaju tępota.Czegoś tam zabrakło.Jeśli możesz,to pobaw się nim,i sam sprawdź.
Według mnie,Hazel to niezbyt udany model.
.bb.dnainternet.fi | 30.04.2011, 13:04
Wszystkich opinii: 500. Pokazuję od 281 do 290. Opinie nie są weryfikowane.


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies