Nokia 808 Pure View
Opinie użytkowników

Wszystkich opinii: 196. Pokazuję od 181 do 190. Opinie nie są weryfikowane.
icon up
65,8% 
icon down
 4,1% 
icon unknown opinion
 30,1% 
Opinia pozytywna

Karolina

Czy ten tel. jest już w sprzedaży ??


R E K L A M A
Opinia neutralna

Rzól

@Daro
Nie będzie w nim raczej powiększenia optycznego (obiektyw nie wygląda na taki) ale jest za to sztuczka, którą Nokia wykorzystała przy kręceniu wideo - używa całej matrycy do robienia zdjęć - przy mniejszej rozdzielczości możesz więc zbliżyć obraz cyfrowo z małym zmniejszeniem jakości.

Co do 41 Mpix - uważam, że to pewnie tylko sztuczka, może coś podobnego jak 14 Mpix w matrycy Foveon X3 (matryca ta to były tak naprawdę 3 matryce 4,6 Mpix położone jedna na drugiej) - jakość była niesamowita, ale rozdzielczość nijak miała się do prawdziwych 14 Mpix.

W każdym bądź razie telefon zapowiada się dość ciekawie - dziwi tylko, że dali system, o którym mówili, że to już zamknięty rozdział... Nie to, żebym narzekał, bo uważam Symbiana^3 za naprawdę udany system, ale żeby się nie okazało, że osoby które kupią ten telefon po kilku miesiącach zostaną bez wsparcia producenta...

Opinia neutralna

Daro

Rozdzielczość mało istotna. Mnie najbardziej ciekawi ten zoom optyczny i lampa ksenonowa. Jeśli będzie robił dobre 12MPx i miał 3x zoom z ksenonem to telefon dobry. Ale poza aparatem niczym się nie wyróżnia...


R E K L A M A
Opinia pozytywna

JakobEU

W końcu godny następca Noki N8 , z lepszym aparatem większym wyświetlaczem i lepszym procesorem .. Mam nadzieje , że będzie to godny następca... Jak na razie jedyną wadę jaką zauważyłem to troszkę za mała rozdzielczość jak na 4" wyświetlacz.

Opinia neutralna

sc

Jak mam wysłać zdjęcie na serwer skoro jest limit 5 mb? a ten telefon robi zdjęcia średnio od 8 mb do 15 mb.
To podobny problem, jaki ja miałem z polonezem, volvo i moim starym zbyt wąskim garażem... Nie wiem co ci producenci sobie wyobrażają. Się rozmarzyłem, bo tak naprawdę nie mam poldka, volvo i garażu.

Opinia pozytywna

Gokuroyu

Mam nadzieję, że jednak Nokia zmieni jeszcze specyfikację i wstawi dwurdzeniowy procesor, aby pociągnął Symbiana Donne, oraz miło by było gdyby jednak zwiększono rozdzielczość wyświetlacza do 800x480. Wówczas Nokia miałaby na prawdę sprzęt do walki o rynek.

Opinia negatywna

Piotruś

41 MPx jest raczej nie możliwe. A tu wytłumaczenie "41":[ciach]
Przepraszam, ale nie. Autor cytatu, ani serwis źródłowy nie wyraził zgody na publikację u nas. Postaram się - może uda się w przyszłym tygodniu, bez emocji - wyjaśnić te 41 megapikseli. Na razie wspomnę tylko jeszcze, że podchodzący do sprawy technicznie kierownik zespołu przygotowującego tę technologię podkreśla głównie możliwość robienia doskonałych (z dużą dozą pewności najlepszych w przypadku aparatów telefonicznych) zdjęć w 5 Mpx - i tu się zgadzam bez najmniejszych oporów. (jf)


R E K L A M A
Opinia negatywna

benek44

41 mpx? OMG... ciekawe kto się da nabrać.
Obawiam się, że bardzo wielu klientów. Polecam szybki test dla tych, którzy nie potrzebują tłumaczeń. Składniki:

  • Nokia udostępnia sample zdjęć z tego telefonu tutaj [Klik w miniaturkę, klik w full resolution, pobrać]
  • W tym miejscu publikujemy fotki użytkowników mGSM z N8 [wybrać jakąś ładną, pobrać]
  • Dowolny prosty program do minimalistycznej obróbki grafiki, który potrafi zmieniać rozmiar zdjęcia, np. IrfanView albo cokolwiek innego
Jak to zrobić? Teoretycznie - zgodnie z informacjami developerów - 808 robi zdjęcia w dwóch trybach: 7152x5368 w 4:3 i 7728x4354 w 16:9. Warto o tym pamiętać, a później powiększyć zdjęcie z Nokii N8 do rozmiaru zdjęcia robionego przez 808 (w zależności od aspektu boków, czyli zapewne do 7728x4354 pikseli). Zmienić widok zdjęcia w przeglądarce grafiki do 1:1 - bo do tej pory zapewne zmniejszała tak, żeby mieściło się na ekranie (co miało tę zaletę, że różnic JUŻ nie było widać). Obejrzeć barwy i wielkość pikseli. Dla smaku można jeszcze pobawić się opcjami filtrów w Gimpie (dla szarych żuczków jak ja) albo (dla krezusów) w Photoshopie. Oprogramowanie aparatu potrafi w dowolnym systemie wykonać nieskomplikowany skrypt w rodzaju: powiększ (zoom cyfrowy), podbij kolory, rozmyj nieco, podbij rozdzielczość. Wnioski warto zachować dla siebie i pamiętać o nich, gdy zobaczy się w ofertach sklepów i operatorów dumne 41 megapikseli Nokii 808 Pure View. Jestem w stanie uwierzyć w matrycę 41 megapikseli wielkości paznokcia, gdy zobaczę jej dokumentację techniczną z czarno na białym wykonaną algebrą. Do tej pory żaden z producentów matryc taką dokumentacją (czy choćby informacją) się nie pochwalił. Nokia się pochwali - wejdę pod biurko i odszczekam. I jeszcze jedno: nawet bez 41 megapikseli ten telefon robi całkiem niezłe zdjęcia. Czepiam się zasady i pomysłu na marketing z księżyca, a nie samego urządzenia. (jf)

Opinia neutralna

Riko

Aparat to i może robi wrażenie, ale bateria to trochę słaba, ciekawe ile wytrzyma cykania fotek na jednym ładowaniu.

Opinia negatywna

Kuba

Chyba 14mpx? a nie 41?
Chodzi Ci o nasze dane, czy o stan faktyczny? Nasze dane są oparte na oficjalnych informacjach producenta. Sprawdzałem kilka razy przecierając oczy ze zdziwienia. Jaki jest stan faktyczny? Zapewne zgodny z informacjami producenta, prawda?

Wszystkich opinii: 196. Pokazuję od 181 do 190. Opinie nie są weryfikowane.


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies