Utrzymujemy się z reklam, choć za nimi nie przepadamy. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam, albo o rozważenie zakupu naszego konta premium już od 4,92 zł/mies.
Mam pytanie, dlaczego podczas pisania SMS-ów telefon zacina się, wyłącza lub dzwoni do tej osoby? I dlaczego cały czas podświetla mi się górna część telefonu? Co jest nie tak?
Witam. Posiadam ten tel od dwóch dni.. Szukam w nim ustawień gps tzn posiada on a-gps.. pytanie brzmi, czy używać tylko gps czy włączyć a-gps? Drugie - gdzie znaleźć ustawienia pokazywania numeru swojego? Trzecie - czy w alcatelu tym są darmowe nawigacje i ew czy a-gps jest do tego by była nawigacja za darmo? Jestem młodym użytkownikiem i nie za bardzo znam się. Pozdrawiam.
Po odblokowaniu ekranu otwieram pasek stanu i zanim się rozejrzę szybko gaśnie.Jak wydłużyć czas podświetlania? Uśpienie mam ustawione na 1 min.Gdzie szukać instrukcji obsługi?
Ustawienia > wyświetlacz > uśpienie. Do wyboru wartości: 15, 30 sekund albo 1, 2, 5, 10, 30 minut albo "nigdy". O ile wiem, nadal nie ma instrukcji obsługi w języku polskim, a ja chyba nieodwołalnie straciłem kontakt z polskim dystrybutorem. Istnieje anglojęzyczna wersja instrukcji. Można ją pobrać po linku z naszej strony - linkujemy bezpośrednio do strony producenta. Żeby to zrobić:
1. Klik na samej górze mGSM.pl w "English"
2. Wpisać w wyszukiwarce (lewy panel) na stronie: idol 6030
3. Klik "User manual"
Alternatywnie można oczywiście próbować kontaktu z polskim oddziałem producenta. Powodzenia.
Wczoraj kupiłem i znalazłem problem. Otóż g-sensor (akcelerometr) bardzo rzadko odświeża dane, przez co nie da się np. sterować samochodem w grach. Rzadko to znaczy raz może dwa na sekundę. Widać to dobrze np. na aplikacji poziomica. Przy szybkich ruchach bąbelek czasami nawet nie drgnie. Pytanie, czy to powszechny problem? Czy właściciele mogą to sprawdzić u siebie? Nie wiem czy reklamować czy da się to jakoś w opcjach ustawić. Dodam, że np w HTC Desire z nie było takich problemów i sensor reagował od razu.
Niestety, nie mogłem w to uwierzyć, ale trybu robienia zdjęć w formacie 16:9 w tym telefonie po prostu nie ma! Co prawda, w czasie filmowania można zrobić zdjęcie w tym formacie, ale będzie ono zapisane w rozdzielczości video HD ready 1280x720. Może wypuszczą nowy firmware, który wyleczy ten problem, zobaczymy.
Witam po raz pierwszy. Koledzy mam problem, a mianowicie telefon nie łączy się poprzez bluetooth z laptopem (wcześniej nie było problemu, dodam że laptop Toshiba Satellitte C855 , po sparowaniu obu tych urządzeń "widzą się" one, jednak nie jest możliwe przesłanie pliku w żadną stronę. Najdziwniejsze jest to, że po próbie połączenia gdy wyłączę bluetooth w telefonie nie mogę go ponownie włączyć, dopiero całkowite wyłączenie i ponowne włączenie na górnym przycisku pozwala na uruchomienie bluetooth. Bez problemu za to łączy się z innymi telefonami i swobodnie przesyła pliki. Dodam że inne telefony łączą się bez problemu z moim laptopem i spokojnie można przesyłać pliki. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Używam telefonu od tygodnia, wszystko fajnie działa, tylko mam jeden problem związany z baterią - od początku ładowanie telefonu nie pozwala na naładowanie stanu ponad 90% (nawet przy kilugodzinnym ładowaniu, wyjątek to ładowanie przy wyłączonym telefonie. Po włączeniu dalej pokazuje maks 90%). Poczytałem że w takiej sytuacji mógłby sprawdzić się "reset" baterii (wymaga Roota), a nie chcę zbytnio ingerować w sprzęt (gwarancja i te sprawy). Spotkaliścię się już z takim problemem? Jakieś pomysły? Z góry dziękuję.
Jest wersja z DualSIM ale bez Micro SD, jest też wersja Z pojedynczą kartą SIM i z obsługą MicroSD. Te od Heyah/T-Mobile są z pojedynczym simem. Od Orange chyba również.
Nie trzeba być człowiekiem z żelaza żeby wiedzieć kiedy skończę testować danego smartfona. No ale widzę że du.. będzie z tych testów ehh. Nie trzeba być tytanem inteligencji, by przyznać się na temat niewiedzy na temat drugiego człowieka. Nie wiesz jakie i ile mam obowiązków, nie wiesz jakie są tu priorytety, nie wiesz jak to działa od środka. Odpowiedzialność za opóźnienia jest moja, ale zdaje mi się, że chyba nie podawałem terminów, ani nie dałem powodów, by mnie z niezłożonych obietnic rozliczać. Masz rozum, wyciągasz wnioski. Nie mnie z nimi dyskutować. Jeśli masz mnóstwo siły, niewielkie wymagania i chęć do pracy - zapraszam do złożenia aplikacji w firmie. Wtedy ja zadbam o to, byś z niczym się nie spóźnił, a Ty będziesz mógł zweryfikować na miejscu własne możliwości i moce przerobowe. Następne żale - jeśli pragniesz - prześlij, proszę na maila. To nie miejsce na tego rodzaju dyskusje. (jf)
Wolę napisać tutaj, bo przynajmniej wszyscy będą wiedzieć na czym stoją. Widzę że nie ogarniasz roboty wiec proponuję się zwolnić (może ktoś bardziej kompetentny zrobi ten test). Ja w swojej robocie za takie zaległości został bym zwolniony po miesiącu. Weź się człowieku do roboty a nie pisz takich bredni że masz ciężko (facet na budowie ma ciężko) ty masz zabawe a nie robote ech. Napisz nie chce mi się testu nie będzie (to takie proste).
Klik: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/alcatel/onetouchidol/zdjecia/Alcatel-One-Touch-Idol.html
Klik: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/alcatel/ot6030d/zdjecia/Alcatel-OT-6030D.html
Oczy szeroko zamknięte? Ten drugi link jest do zdjęć wersji z dual-SIMem, ale aparat (oprogramowanie również) jest ten sam. Jeśli chodzi o filmy, cóż. Są niezłe, choć nie genialne. Jak na tę specyfikację - mocna czwórka.
Mam takie pytanie, jak zresetować Alcatela, bo dzisiaj rano ściągnęłam na telefon grę i w pewnym momencie grania w nią, telefon się zawiesił. Na początku był czarny ekran, a teraz jest na głównym ekranie, świecą się na dole przyciski, ale dotyk w ogóle nie działa i nie chce się wyłączyć, sprawdzałam również czy się ktoś do mnie dodzwoni i niestety nie. Co mam zrobić?
Chyba już odpowiadałem na podobne pytanie. Przytrzymaj przycisk wyłączania. Dłużej. Jeszcze dłużej. Jeszcze. Powinno zadziałać, choć jestem sobie w stanie wyobrazić, że może nie zadziałać.
Ktoś tutaj albo w komentarzach pytaniach do wersji dual-SIM podawał alternatywny sposób z dwoma przyciskami. Poszukaj. Jeśli nie skutkuje - serwis.
1. Klik na samej górze mGSM.pl w "English"
2. Wpisać w wyszukiwarce (lewy panel) na stronie: idol 6030
3. Klik "User manual"
Alternatywnie można oczywiście próbować kontaktu z polskim oddziałem producenta. Powodzenia.
z tego co mi wiadomo telefon posiada DualSIM zgadza się?
Nie trzeba być tytanem inteligencji, by przyznać się na temat niewiedzy na temat drugiego człowieka. Nie wiesz jakie i ile mam obowiązków, nie wiesz jakie są tu priorytety, nie wiesz jak to działa od środka. Odpowiedzialność za opóźnienia jest moja, ale zdaje mi się, że chyba nie podawałem terminów, ani nie dałem powodów, by mnie z niezłożonych obietnic rozliczać. Masz rozum, wyciągasz wnioski. Nie mnie z nimi dyskutować. Jeśli masz mnóstwo siły, niewielkie wymagania i chęć do pracy - zapraszam do złożenia aplikacji w firmie. Wtedy ja zadbam o to, byś z niczym się nie spóźnił, a Ty będziesz mógł zweryfikować na miejscu własne możliwości i moce przerobowe. Następne żale - jeśli pragniesz - prześlij, proszę na maila. To nie miejsce na tego rodzaju dyskusje. (jf)
Klik: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/alcatel/ot6030d/zdjecia/Alcatel-OT-6030D.html
Oczy szeroko zamknięte? Ten drugi link jest do zdjęć wersji z dual-SIMem, ale aparat (oprogramowanie również) jest ten sam. Jeśli chodzi o filmy, cóż. Są niezłe, choć nie genialne. Jak na tę specyfikację - mocna czwórka.
Ktoś tutaj albo w komentarzach pytaniach do wersji dual-SIM podawał alternatywny sposób z dwoma przyciskami. Poszukaj. Jeśli nie skutkuje - serwis.