Archos Core 57S - cienkie ramki za 100 euro

Opublikowane:
Archos Core 57S
Archos Core 57S fot. Archos

Archos Core 57S to smartfon, którego projekt podąża szlakiem przetartym przez nieco droższe bezramkowe smartfony. Reprezentuje ten rodzaj technologii, który trafia pod strzechy: jest tani.

Smartfon Archos Core 57S wypłynął w ofercie jednego z francuskich sprzedawców online, gdzie kosztuje dokładnie 99,99 euro, czyli w przybliżeniu 415 zł. To że urządzenie istnieje wiedzieliśmy ze 100% pewnością dzięki oficjalnej dokumentacji producenta z 30 grudnia 2017, w której możemy znaleźć nazwę i oznaczenia kodowe: AC57CRS, Core 57S, Alba 4G Plus.

AArchos Core 57S wraz z brakiem szerokich ramek zaoferuje nabywcy wyświetlacz w formacie 18:9 o przekątnej 5,7" i rozdzielczości HD+, czyli 720x1440 pikseli. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida Nougat z niezbyt wydajnym niestety i już przestarzałym 4-rdzeniowym procesorem Spreadtrum SC9832A 1,3 GHz. Przy takim wyświetlaczu i takiej cenie, trzeba oczywiście gdzieś poczynić oszczędności. Poza modelem procesora dotknęły one np. baterii, która w tej konfiguracji powinna mieć ok. 3 tys. mAh - ma 2500 mAh oraz niestety pamięci RAM. 1 GB RAM-u to naprawdę na dziś bardzo mało.

Pamięć wewnętrzna flash to 16 GB, a specyfikację uzupełniają aparaty: 8 megapikseli z tyłu i 2 megapiksele z przodu. Jest oczywiście obsługa WiFi, BT, sieci LTE. Do tego jest jeszcze podwójne hybrydowe gniazdo SIM przeznaczone dla tandemu kart microSIM + nanoSIM.

Najsłabszy element specyfikacji to ten nieszczęsny 1 GB pamięci RAM. Procesor nadal byłby w stanie zapewnić jakie-takie działanie systemu. Niemniej, jeśli priorytetem jest wyświetlacz i brak ramek, można oczywiście brać pod uwagę Archosa Core 57S w planach zakupowych. Tylko dobrze przy tym zapomnieć np. o jednoczesnej obsłudze kilku aplikacji - nawet tych, które wydają się najbardziej podstawowymi.

Na podstawie informacji Boulanger

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2026

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 100,0% 
Default user logo
Longmanus

Opinia neutralna

W [...] jest już Alcatel 3c - za 399 zł, na plus w stosunku do tego - 6" 3000 mAh i czytnik linii, na minus brak LTE.
.centertel.pl | 01.02.2018, 11:02
R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies