Nubia Z17 zaprezentowana oficjalnie

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł
Nubia Z17
Nubia Z17 fot. Nubia

W Chinach zaprezentowano oficjalnie smartfon ZTE Nubia Z17.

Telefon otrzymał 5,5-calowy wyświetlacz z wąską ramką, dzięki czemu wymiarami obudowy bliżej mu do 5-calowców. Obudowa ma certyfikat IP68, co oznacza, że telefon jest pyło- i wodoodporny. Sercem Nubii Z17 jest procesor Snapdragon 835 sterowany zegarem 2,45 GHz i wspomagany przez aż 8 GB pamięci operacyjnej LPDDR4X i układ graficzny Adreno 540. Pamięć wewnętrzna UFS 2.1 ma pojemność 128 GB, ale bez możliwości jej rozbudowy kartą microSD. Smartfon będzie również oferowany w nieco tańszej wersji, wyposażonej w pamięć 6+64 GB, a także w wariancie 6+128 GB.

W części fotograficznej Nubii Z17 znajdziemy podwójny aparat tylny, z 23- i 12-megapikselowymi matrycami i obiektywami o jasności f/1.8 i f/2.0. Jedna z matryc pracuje w trybie monochromatycznym, aparat umożliwia również korzystanie z bezstratnego zoomu. Przedni aparat ma z kolei 16 megapikseli i obiektyw f/2.0.

Nubia Z17 czerpie energię z akumulatora o pojemności 3200 mAh, wyposażonego w tryb szybkiego ładowania QuickCharge 4. Na pokładzie telefonu znajdziemy też czytnik linii papilarnych, DualSIM, LTE, Bluetooth 4.1 i NFC, a także układ dźwiękowy Dolby Atmos. Nubia Z17 korzysta z systemu Android 7.1.1 Nougat z interfejsem Nubia UI 5. Ceny, zależnie od wersji pamięci, wynoszą 2799, 3399 i 3999 juanów, co daje 410, 498 i 586 dolarów lub 1532, 1860 i 2188 zł.

Na podstawie informacji Nubia

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16751

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 66,7% 
icon unknown opinion
 0,0% 
Default user logo
Jugg

Opinia negatywna

Bluetooth 4.1 w 2017?
Dziękuję, postoje
.dynamic.gprs.plus.pl | 03.06.2017, 10:06
R E K L A M A
Default user logo
Grundig

Opinia pozytywna

Aby na pewno ten telefon posiada gniazdo kart microSD? Inne portale informują o braku możliwości rozszerzenia pamięci. Telefon jest extra.
Racja, nie obsługuje. Tak to jest, gdy zbytnio uwierzy się w swą znajomość chińskiego. Poprawiam, dziękuję i przepraszam.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 01.06.2017, 22:06
Default user logo
Krzysiek

Opinia negatywna

Aparaty bez OIS?? W takim telefonie? Co najmniej, słabe...
.adsl.inetia.pl | 01.06.2017, 18:06
R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

19.12.2025

Kiedy zobaczyłem Sandisk Extreme Fit - tę maleńką pamięć masową typu plug-and-stay, pomyślałem sobie, że strasznie długo nikogo nie wkurzały długie i nieporęczne pendrive’y, o które zahacza w laptopie za każdym razem sięgając po coś na biurku albo rozłącza w desktopie sięgając do gniazd USB, żeby podłączyć kolejne urządzenie. więcej

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal
Huawei Pura 80 Ultra

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

30.10.2025

Istne szaleństwo: zimna asceza lustrzanego metalu i obiektywy, które obiecują i dostarczają cuda. HUAWEI Pura 80 Ultra to smartfon dedykowany zdjęciom – i w tej dziedzinie wytycza nowe standardy. Krzyczą o tym wielkie szklane osłony obiektywów, których wyspa zajmuje niemal całą szerokość smartfona. Szepcze o tym nienachalnie innowacyjnie ruchoma matryca. więcej

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies