W Chinach zadebiutował nowy model Huawei. Enjoy 7 Plus stoi na pograniczu klasy średniej i budżetowej - ma kilka tańszych elementów wyposażenia, ale i parę atrakcyjniejszych elementów specyfikacji.
Huawei Enjoy 7 Plus ma metalowo-plastikową obudowę, która jest oferowana w siedmiu wersjach kolorystycznych i ma wypukłe szkiełko wyświetlacza. Wspomniany ekran jest raczej słaby - ma rozdzielczość HD przy przekątnej 5,5 cala. Sercem smartfonu jest ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 435 z zegarem 1,1/1,4 GHz, wspomagany przez 3 lub 4 GB RAM-u. Pamięć ta jest łączona z dwoma wariantami pamięci wewnętrznej flash - odpowiednio 32 lub 64 GB.
Telefon ma też rzecz jasna gniazdo na kartę microSD, czytnik linii papilarnych i LTE z hybrydowym DualSIM. W części fotograficznej znajdziemy tylny aparat z matrycą 12 Mpx i obiektywem f/2.2 oraz przedni z 8-megową matrycą i obiektywem f/2.0. Telefon pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z interfejsem EMUI 5.1 i czerpie energię z akumulatora o pojemności 4000 mAh. Huawei Enjoy 7 Plus, zależnie od wersji pamięci, kosztuje 1499 lub 1699 juanów, czyli 218 i 247 dolarów lub 866 i 980 zł.
fot. Huawei
Na podstawie informacji Huawei







