
Philips przygotowuje kolejny model z rekordowo długim czasem działania akumulatora. Wyróżnikiem telefonu jest duży dotykowy wyświetlacz rzadko spotykany w produktach Philipsa. - A ten z kolei nakazuje postawić pytanie jak mają się oficjalne dane do praktycznego czasu pracy Xenium X810
Zbyt mało mamy danych, a te które do nas dotarły są zbyt niepewne, by telefon w tej chwili otrzymał osobną kartę w Katalogu, dlatego polecamy, by do obecnej niepewnej specyfikacji podchodzić jeszcze z dystansem. A co wiemy? Telefon ma byś sliderem, choć niezbyt wyraźnie to widać na dostępnych fotkach. Pomimo dotykowego wyświetlacza TFT o rozdzielczości 240x400 pikseli wyświetlającego 256 tys. kolorów, ma wytrzymywać w stanie czuwania ponad miesiąc na jednym naładowaniu baterii.
W interfejsie odnajdziemy odtwarzacze audio i wideo, a także radio FM. Wbudowana pamięć nie pozwala na wiele, bo ma niewielką pojemność 45 MB, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować kartę pamięci w standardzie misroSDHC. Xenium X810 łączy się z innymi urządzeniami poprzez USB, lub bezprzewodowy Bluetooth. Przy rozmiarach 104x52x14,4 mm telefon ma ważyć 100 gramów i pracować w czterech pasmach GSM. Do tego dochodzi EDGE klasy 12. Co prawda w serwisach branżowych zaprzecza się obecności UMTS, ale oczko w lewym górnym rogu przedniego panelu każe spytać, czy to przypadkiem nie jest kamera do wideorozmów. Matryca tylnego aparatu ma 3,2 Mpx i posiada wsparcie w postaci lampy błyskowej.
I mamy zapowiedź kolejnego modelu, który - pomimo swojej czterozakresowości - raczej nie zagości na półkach polskich sklepów, czy w ofertach polskich operatorów. Wolałbym się mylić, bo telefony Philipsa, przynajmniej sądząc po specyfikacjach i cenach, nieźle nadawałyby się dla polskich użytkowników.
Na podstawie materiałów serwisu iDNES.cz
Philips Xenium X810
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!