Sony Ericsson C905 Shiho

Opublikowane:

Jeden z nieoficjalnych blogów Sony Ericssona podał dziś informację o planowanej na siedemnastego czerwca premierze nowego SE z serii C o symbolu C905 i kodowej nazwie Shiho. Pogoń za kolejnymi megapikselami trwa

Kolejny Cyber-shot ma dysponować matrycą 8,1 Mpx z autofokusem, rozpoznawaniem twarzy, stabilizacją obrazu, redukcją efektu czerwonych oczu, opcją Smart Contrast i wreszcie podwójnym zestawem flash na który składają się zwykłe LED-y i lampa ksenonowa. Wbudowany GPS z obsługą A-GPS umożliwi geotagowanie fotek, a czujnik ruchu będzie wspomagał zmianę orientacji zdjęć za pomocą potrząśnięcia telefonem.

Żeby cieszyć się dobrą grafiką, przydaje się dobry wyświetlacz. C905 Shiho ma 2,4-calowy aktywny ekran pokryty materiałami odpornymi na zarysowania, zapewne o rozdzielczości QVGA. Gdyby zaś wygląd fotek nie spełniał oczekiwań, zawsze można skorzystać z gniazda TV-out i oglądać je na znacznie większym ekranie.

Kolejne niesprawdzone nowiny, to moduł WiFi z obsługą DLNA, Bluetooth i USB oraz synchronizacja Exchange ActiveSync. Stosunkowo ciężki, 136-gramowy telefon ma mieć rozmiary 104x49x18 (19,5) milimetrów i występować w kolorach Copper Gold, Ice Silver i Night Black. Dostępność urządzenia na rynku szacuje się na czwarty kwartał bieżącego roku.

Pozostaje mieć nadzieję, że autorzy informacji rzeczywiście dotarli do słabo chronionej dokumentacji SE i nie jest to tylko plotka.

Na podstawie informacji serwisu Unofficial Sony Ericsson Blog

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2024

Ten artykuł skomentowano już 9 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
44,4% 
icon down
 33,3% 
icon unknown opinion
 22,2% 
Default user logo
Royal

Opinia pozytywna

No właśnie ludzie. Brak symbiany w SE to podstawa. ja nie rozumiem jak można podniecać się nokią która właśnie przez nią tak bardzo się tnie. pracować na takim nokijnym fonie to zgroza jest w porównaniu do SE. Co do optycznego to czytałem na przetłumaczonych ale chińskich stronach ze SE pracuje nad pewnym bayerem który umożliwi zoom optyczny bez jakich kolwiek pogrubień telefonu. a Co do 8.1 mpx to to jest wg mnie b. dobry pomysł. po zrobieniu takiego zdjęcia zawsze mozesz potem coś np wykadrować to wymaga czasem przybliżenia które natomiast psuje jakość fotki. Więcej pikseli - tym lepiej
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 15.06.2008, 11:06
R E K L A M A
Default user logo
rafal735r

Opinia pozytywna

Zastanowcie sie wogole co piszecie. Jakby on mial zoom optyczny by byl gruby jak cegla. Pewnie wiekszy od N93. Co do symbiana. Cale szczescie ze go nie ma! Bo byl by wtedy Nokią. A tak ma praktyczniue to samo co N-series, nie tracac na tym na stabilnosci systemu itp.
.olsztyn.mm.pl | 14.06.2008, 13:06
Default user logo
Anonim

Opinia negatywna

powinni wrzucić zoom optyczny, a nie niewiadomo ile pikseli
.89-161.tel.tkb.net.pl | 13.06.2008, 14:06
R E K L A M A
Default user logo
OmEn

Opinia neutralna

Ta fah=jny aparat ale nie tedy droga po co tyle mpx 5 gora wystarczy do jest naciaganie klietow na wyscig Mpx bo niby cos to daje lepiej by popracowali nad obiektywem niz wsadzli coraz obfitsze w Mpx matryce lepiej by tez zrobili robiac matryce 1/2 bo wtedy to ma jakis sens
.dream.net.pl | 12.06.2008, 16:06
Default user logo
Anonim

Opinia pozytywna

[regulamin]... Przeciez to bedzie telefon do robienia zdjec a nie jakies multimedialne nie wiadomo do czego potrzebne COŚ. Koles na dole napisal ze gps bedzie beznadziejny... [regulamin] GPS bedzie glownie sluzyl do lokalizacji miejsca gdzie sie robi zdjecie. A wyswietlacz? ma przekatna 2,4 i gdyby wsadzili do niego rozdzielczosc VGA to bys widzial tylko malutkie literki i niepotrzebne piksele, zwykle nie jestem za tym aby wyswietlacz mial 16mln kolorow, ale w tym wypadku by moze sie przydalo, zeby zdjecia wygladaly ladniej. Co do samego aparatu to osobiscie uwazam ze aparaty powyzej 3mp sa w ogule niepotrzebne... Ale jescze nie widzialem zdjec robionych tym telefonem wiec sie okaze czy bedzie robil dobre zdjecia, czy bedzie robic zdjecia jakosci 5mp tylko powiekszone. Symbiana SE nie stosuje w teog typu telefonach tylko z tego powodu, aby szybciej dzialaly (i nie zawieszaly sie), symbian SE montuje tylko w serii G i P (czyli do pracy a nie zabawy), i to wg mnie dobre. Co do wypowiedzi longera... rzeczywiscie, lg sa tansze, ale kosztem braku niektorych podstawowych funkcji i znacznie mniej wygodnym menu.

Troche sie rozpisalem, ale nie moglem wytrzymac czytajac komentarze ponizej :[
.160.111.20 | 12.06.2008, 13:06
Default user logo
longer

Opinia negatywna

Jak bym miał kupowac slidera to bym brał Lg obecnie maja najciekawszą oferte w tej materi no i sa tańsze od SE
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 12.06.2008, 12:06
Default user logo
swoj ziom

Opinia pozytywna

Jak by dali do tego symbiana to by bylo już coś pięknego. 16mln czy 262k to żadna różnica, a zdjęcie pewnie będą bardzo dobrej jakości, w końcu to SE
.adsl.inetia.pl | 12.06.2008, 11:06
R E K L A M A
Default user logo
Ja

Opinia neutralna

ja się zgadzam z moim przed mówcą i po co w komórce taki aparat jak 5 mpix to już wystarczjąco dużo
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 12.06.2008, 11:06
Default user logo
klopas

Opinia negatywna

ehh... co z tego że GPS jak wbudowany program pewnie będzie do kitu a ten fon na 99% nie będzie miał symbiana...jak każdy SE nie będzie miał 16mln... (jakby miał to by napisali) i powinni tam dać ekran VGA a nie QVGA ale i tak masa idiotów go kupi... a aparat też na pewno nie zachwyca :/
.internetdsl.tpnet.pl | 12.06.2008, 08:06

Aktualności

Wiemy w jakich wariantach wystąpi OnePlus 15

Wiemy w jakich wariantach wystąpi OnePlus 15

11.09.2025

Pojawiły się kolejne nieoficjalne informacje dotyczące modelu OnePlus 15, którego premiera w Chinach odbędzie się w przyszłym miesiącu. Ujawniono nazwy wariantów kolorystycznych oraz wagę, która różni się w zależności od wersji, co sugeruje zastosowanie odmiennych wykończenia obudowy. więcej

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies