Sony Xperia A2 zwiastunem Z2 Compact?

Opublikowane:
Sony Xperia A2
Sony Xperia A2 fot. Sony

Japońska sieć NTT DoCoMo wprowadza do oferty nowy smartfon Sony Xperia A2. Jest to kompaktowy telefon, który może - choć wcale nie musi - być zapowiedzią Xperii Z2 Compact.

Choć o planach wprowadzenia drugiej generacji kompaktowej "zetki" na pozaazjatyckie rynki na razie niczego jeszcze nie wiemy, A2 z Japonii może dawać na pewne wyobrażenie o tym urządzeniu.

Sony Xperia A2 korzysta z procesora Snapdragona 800 o czterech rdzeniach taktowanych 2,2 GHz, wspieranego przez 2 GB RAM-u. Telefon ma 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x720 pikseli, co łącznie daje współczynnik gęstości 342 ppi. Na wyposażeniu jest ponadto 16 GB wbudowanej pamięci ROM oraz bateria o pojemności 2300 mAh, zaś zdjęcia i filmy rejestruje 20,7-megapikselowy aparat z matrycą Exmor R, diodą LED i autofokusem, wspomagany przez 2-megową kamerę przednią.


Sony Xperia A2 Sony Xperia A2
Sony Xperia A2
fot: Sony

Sony Xperia A2 jest minimalnie większa od Xperii Z1 Compact: mierzy 128x65x9,7 mm. Obudowie nadano satynowe wykończenie, co odróżnia stylizacyjnie ten model od "dużej" Z2. Biorąc pod uwagę historię poprzednika - czyli Xperii Z1 Compact - możemy ze sporą dozą pewności przyjąć, że Z2 Compact będzie konstrukcją bardzo zbliżoną do A2. Z1 Compact również najpierw miała swego japońskiego odpowiednika, a dopiero później zadebiutowała na pozostałych rynkach... Tu może być podobnie!

Na podstawie informacji Producenta

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16262

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 100,0% 
Default user logo
Zwijam Dywan

Opinia neutralna

Bardziej idiotycznych plotek w zyciu nie słyszałem. xD
.12-1.cable.virginm.net | 15.05.2014, 13:05
R E K L A M A
Default user logo
Lucjan

Opinia neutralna

czy wyświetlacz będzie ponownie zmniejszony przez klawisze menu i te boczne które de facto zmniejszą go z 4,3" do mniejszych rozmiarów roboczych?
.28.49.228.iwacom.net.pl | 15.05.2014, 10:05

Aktualności

Wiemy w jakich wariantach wystąpi OnePlus 15

Wiemy w jakich wariantach wystąpi OnePlus 15

11.09.2025

Pojawiły się kolejne nieoficjalne informacje dotyczące modelu OnePlus 15, którego premiera w Chinach odbędzie się w przyszłym miesiącu. Ujawniono nazwy wariantów kolorystycznych oraz wagę, która różni się w zależności od wersji, co sugeruje zastosowanie odmiennych wykończenia obudowy. więcej

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies