Hewlett-Packard powróci ze smartfonami

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Po zakończeniu produkcji modeli Palm zdawało się, że Hewlett-Packard zaniecha dalszych prób wejścia na rynek mobilny. Później wydawało się, że producent skupi się na tabletach, tymczasem jest szansa na nowe smartfony z logo HP.

Na ogromnym rynku zdominowanym przez Samsunga nadal podobno jest miejsce na nowych konkurentów. Wczoraj pisałem o bliskiej premierze smartfonów z Firefox OS, dziś pojawiła się informacja, że Hewlett-Packard zamierza powrócić na scenę w wielkim stylu.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Rodzina Palm
Rodzina Palm
fot. Hewlett-Packard

Firma, która nadal święci triumfy jeśli chodzi o sprzedaż desktopów i komputerów przenośnych próbowała bezskutecznie utrzymać się na mocno rozwojowym rynku smartfonów. HP nie potrafiło dotrzymać kroku największym konkurentom i najwyraźniej nie potrafiło również zdobyć sobie uznania wśród konsumentów. Nic nie dały zmiany projektu obudowy, czy systemu operacyjnego. Nadal funkcjonuje jednak na świecie całkiem spora rzesza użytkowników związanych emocjonalnie ze smartfonami HP i przekonanych o ich wysokiej jakości.

Szczegółów powrotu brak. Mamy jednak wypowiedź pani dyrektor Yam Su Yin z regionu Azja-Pacyfik, która zapewnia lokalne media, że nowe smartfopny HP są w drodze: Odpowiedź brzmi tak, ale nie podam terminów. Bylibyśmy nierozsądni mówiąc nie. HP wejdzie do tej gry.

Z kolei CEO Meg Whitman ostatniej jesieni powiedziała: Zrobiliśmy podejście do smartfonów i tym razem zabierzemy się za to dobrze. Powtarzam mojemu zespołowi jak mantrę: lepiej zrobić to właściwie, niż szybko.

Możemy rozważać na jaki wybór w kwestii systemu operacyjnego zdecyduje się Hewlett-Packard. Popularność rozwiązań i ogrom oprogramowania przemawia za Androidem, dobre stosunki za Microsoftem, a w zapasie jest jeszcze możliwość wykorzystania własnych rozwiązań - być może opartych na usługach chmurowych.

Nie ma konkretnych dat. Mamy wyłącznie zapewnienia przedstawicieli. Muszę przyznać jednak, że z zainteresowaniem będę obserwował zabiegi Hewlett-Packard związane z powrotem firmy do gry.

Na podstawie informacji serwisu Rethink Wireless

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 66,7% 
Opinia neutralna

kain

Kiedyś miałem Data Messengera z WM6.1 i tragedia to była. Dźwięk podczas rozmowy tragiczny był. Same trzaski, przerwy w rozmowie pomimo pełnego zasięgu. Wytrwałem z nim 3 miesiące. Co do OS jaki będzie miał to stawiam na WP. Skoro chcą zrobić coś dobrze a nie szybko to raczej nie postawią na Androida, który zmienia się co chwile. Może mała ankieta do tematu?
Tak, wiem że użytkownicy lubią ankiety. Do tego tematu pewnie już nie, ale zastanowimy się nad wprowadzeniem w ogóle, choć osobiście nie przepadam. (jf)


R E K L A M A
Opinia pozytywna

xdfg

Browara temu, kto zgadnie na jakim systemie będzie pracował ;] Może na długo wyczekanym Firefox OS? Informacja o HP i Firefoxie pokazały się w małym odstępie czasu...

Opinia neutralna

mszmarcin

taaa tylko czy to oznacza powrót palmosa czy tylko małe żółte rączki będą klepały "legendę" z androidem? Swoją drogą już raz palmy upadły pod ciężarem windowsa i blackberry więc czy jest sens powrotu?


R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies