AI dla seniorów i rozmowy wideo: Nowa generacja urządzeń od HMD

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł
fot. materiały prasowe

Firma HMD ogłosiła ambitne plany na 2026 rok, które mają na celu całkowitą zmianę postrzegania klasycznych telefonów komórkowych jako urządzeń o ograniczonych możliwościach.

Producent zamierza zaimplementować w nich rozwiązania, które do tej pory były domeną wyłącznie smartfonów, takie jak np. wbudowany portfel cyfrowy służący do bezpiecznych przekazów pieniężnych. Nowa usługa pozwoli użytkownikom na otrzymywanie funduszy od bliskich oraz dokonywanie płatności za codzienne zakupy, a jej debiut zaplanowano na pierwszą połowę roku w Indiach, z późniejszą ekspansją na rynki światowe.

Kolejną istotną innowacją staje się wprowadzenie rozmów wideo oraz przesyłania wiadomości graficznych za pomocą aplikacji Xpress Chat, co sprawi, że proste telefony zostaną wyposażone w przednie kamery.

Wizja HMD obejmuje również szerokie zastosowanie sztucznej inteligencji, która ma być praktyczna i ułatwiać codzienne zadania za pomocą prostych komend głosowych. Użytkownicy zyskają możliwość głosowego ustawiania alarmów, włączania latarki czy uzyskiwania odpowiedzi na pytania, co wyeliminuje potrzebę przedzierania się przez wiele poziomów menu.

Producent kładzie także duży nacisk na wsparcie seniorów, oferując im, we współpracy z inTouch, zaawansowanego towarzysza AI przeszkolonego do rozmów z osobami starszymi. Ta technologia cechuje się wolniejszym tempem mówienia oraz umiejętnością zapamiętywania osobistej historii rozmówcy, co ma realnie pomagać w walce z poczuciem izolacji i samotności.

Wszystkie te działania zmierzają do budowy platformy sprzyjającej włączeniu cyfrowemu i finansowemu osób, które dotychczas pozostawały poza głównym nurtem nowoczesnych usług.

Na podstawie informacji prasowej

O autorze
karolina-lewandowska.jpg
Karolina Lewandowska

W latach 2000-2002 zajmowała się tworzeniem graficznych treści dla telefonów komórkowych. W 2002 dołączyła do redakcji wap.mobile.net.pl współtworząc zawartość portalu. Z czasem zajęła się także pisaniem recenzji przenośnych urządzeń multimedialnych i telefonów komórkowych dla miesięcznika "Mobile Internet". Obecnie w mgsm.pl zajmuje się reklamą.

Artykułów: 801

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

19.12.2025

Kiedy zobaczyłem Sandisk Extreme Fit - tę maleńką pamięć masową typu plug-and-stay, pomyślałem sobie, że strasznie długo nikogo nie wkurzały długie i nieporęczne pendrive’y, o które zahacza w laptopie za każdym razem sięgając po coś na biurku albo rozłącza w desktopie sięgając do gniazd USB, żeby podłączyć kolejne urządzenie. więcej

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies