Smartfony będą jeszcze większe?

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Warto czasem poplotkować, szczególnie, gdy mowa o przyszłościowych planach któregoś z producentów. Wszelkiego rodzaju "przecieki" można uznawać za swoistą nobilitację - wszak plotkujemy tylko o tych, którzy są na topie.

Do grona tych, o których ostatnio się mówi, dołącza ZTE. Chiński wytwórca rośnie w siłę, a przytaczane dziś informacje świadczą o tym, że niebawem może nas naprawdę zaskoczyć. Choć w mojej ocenie domniemana specyfikacja, którą publikuje serwis Gizchina, jest jedynie zestawem pobożnych życzeń, podzielę się nią z wami... Nie mogę bowiem wykluczyć, iż Chińczycy rzeczywiście już niebawem pokażą nam swe dzieło, a jeśli dane się potwierdzą - będzie na co popatrzeć.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj
ZTE Nubia Z7ZTE Nubia Z7
fot: Gizchina

ZTE zamierza zaproponować nam smartfon - a właściwie phablet - jeszcze większy, niż te, które znaliśmy dotąd. ZTE Nubia Z7 ma otrzymać ekran o przekątnej aż 6,3 cala i rozdzielczości 2560x1440 pikseli. Nie będzie zatem urządzeniem zbyt poręcznym, ale wskazana rozdzielczość daje nadzieję na dobrą czytelność informacji i wysoką jakość obrazu. By obsłużyć grafikę na takim poziomie, potrzebny będzie mocny procesor - i rzeczywiście. Gizchina wspomina o nowym, ośmiordzeniowym układzie taktowanym 1,4 GHz i współpracującym z grafiką Mali-T658. Podejrzewam, że zestaw ten będzie wsparty przez przynajmniej 2 GB RAM-u. A może nawet 4 GB? Za zasilanie odpowiadałaby bateria o imponującej pojemności 4000 mAh, podobne wrażenie robi na nas dziś pamięć wbudowana mieszcząca aż 128 GB. Tu wysnuwam kolejne przypuszczenia - moim zdaniem, bateria będzie niedemontowalna, a ponadto Nubia Z7 nie będzie mieć gniazda kart pamięci. Przy tej pojemności można je uznać za zbędne, choć z drugiej strony, nie narzekałbym, gdyby jednak się pojawiło. Do kompletu wymienia się także 16-megapikselowy aparat (zapewne z fleszem i AF) oraz łączność LTE. Telefon trafiłby na rynek z kolejną wersją systemu Android - czyli 5.0. Towarzysząca przeciekowi grafika sugeruje, że urządzenie będzie dosyć płaskie, a ekran zaoferuje możliwość obsługi za pomocą rysika (widać go u dołu tylnej ścianki). Na rysunku dostrzeżemy jeszcze podwójne wyloty głośników - może będzie stereo? Na razie niestety nie sposób zweryfikować żadnej z powyższych informacji, a - jak wspomniałem wcześniej - specyfikacja jest tak imponująca, że aż nierealistyczna. Pamiętajmy jednak, że w każdej plotce może być skrawek prawdy...

Na podstawie informacji serwisu Gizchina

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17270

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
Zobacz wszystkie opinie
icon up
9,1% 
icon down
 36,4% 
icon unknown opinion
 54,5% 
Default user logo
Ogarnij !

Opinia neutralna

Jak ktoś chce duży telefon i mu z nim wygodnie to prosze bardzo, taki jak np. ten. Ja osobiście wolę mniejsze coś w deseń xperi lub wilfire
.gl.digi.pl | 17.01.2013, 16:01

R E K L A M A
Default user logo
Marcinjestfajny

Opinia neutralna

Bardzo fajnie, że producenci robią telefony z dużymi wyświetlaczami i dobrymi parametrami tylko jedno małe ale. Dlaczego poza iPhonem nie ma dobrze wyposażonego telefonu na rynku o normalnych rozmiarach !!!! Jeden taki telefon na cały świat!!! Żadnej konkurencji na tylu producentów !!!! To jest ogromna nisza której, co jest dziwne, nikt nie chce zapełnić. Porównywanie ogromnego samsunga z iPhonem jest zupełnie bezsensu bo to produkty dla zupełnie różnego odbiorcy. Jeśli którys z producentów chciałby naprawdę powalczyć z produktem firmy Apple to powinien wypuścić model o parametrach SGSIII ale z 4 calowym wyświetlaczem. Mógłby kosztować np 2000 złotych i jestem pewien, że powalczyłby z iPhonem (niższa cena, dobre parametry i wykonaie i kazdy kto nie musi się dowartościowywać marką wybór miałby prosty). Osobiście uważam, że każdy telefon który jest szerszy niż 60 mm nie jest wygodny w obsłudze (szczególnie 1 ręką).
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 14.01.2013, 16:01
Default user logo
wook

Opinia pozytywna

Nie wiem jakie wy macie kieszenie (mi do kieszeni mieści się bez problemów tablet), ale dla mnie taka wielkość była by idealna.
.114.232.15 | 12.01.2013, 22:01

R E K L A M A
Default user logo
Sony222

Opinia neutralna

osobiście mi duże telefony sie podobają i miał bym takiego giganta, ale i większy tym droższy. Więc jak by był tani to bym go z chęcią kupił, ale to tylko marznia....
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 12.01.2013, 18:01
Default user logo
qmak

Opinia neutralna

Jeśli faktycznie będzie stereo to raczej nierozsądne jest umieszczenie głośników w taki sposób...
.pl | 11.01.2013, 17:01
Default user logo
wariatSND

Opinia negatywna

Moim zdaniem jak ktoś chce coś "większego" to odpowiedni byłby tablet. Nie długo ludzie będą mieć kompleksy bo ich smartfon będzie za krótki, a deski do krojenia zniknął bo szybciej chleb na telefonie pokroje.
.dynamic.chello.pl | 11.01.2013, 14:01
Default user logo
gqx

Opinia negatywna

DrathVader z ust mi to wyjąłeś 5 cali to max i to jeszcze tylko przy HD lub fullHD co prawda 5,5" Note troche sie tłumaczy bo to specjalny fon do grafik. Co prawda dużo kieszeni spodni ma głebokośc dłoni czyli z 18-19 cm ale nie wygodnie nosić takie giganty. Może jakąś petycję by się zrobiło?:p
.dynamic.chello.pl | 11.01.2013, 14:01

R E K L A M A
Default user logo
Hano

Opinia neutralna

Pojęcie plecki nabierze nowego znaczenia, z uwagi na rozmiar kieszeni, w którą się nie zmieści, trzeba go właśnie nosić na pleckach ;). Może giętkie ekrany coś zmienią, mały do obsługi połączeń i wysuwany duży do reszty.
.205.171.28 | 11.01.2013, 14:01
Default user logo
opiniacz

Opinia negatywna

mam również negatywną opinie co do wielkości smartfonu, uważam że wielkość 4,3" jest najbardziej optymalną zarówno do przeglądania stron internetowych jak i nie jest zbyt przesadna w normalnym użytkowaniu jako zwykły telefon. Samsung SII jest pod tym względem ideałem i producenci powinni już teraz bardziej się skupiać na wydajności i jakości tej wielkości ekranu niż dokładać kolejne cale do ekranu obniżając przy tym czas użytkowania.
.adsl.inetia.pl | 11.01.2013, 14:01
Default user logo
ger

Opinia negatywna

Bardzo mi się nie podoba tworzenie takich gigantów, które są po prostu za duże do noszenia w kieszeni spodni. Jednocześnie producenci nie robią nic, żeby poprawić długość działania smartfonów. Zwiększanie pojemności baterii wcale się nie przekłada na zwiększanie czasu pracy.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 11.01.2013, 13:01

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies