Apple nie podaje pojemności akumulatorów w specyfikacjach swych smartfonów i zawsze w tym zakresie trzeba polegać na przeciekach. W przypadku serii iPhone 17 mamy już taki przeciek z rzetelnego źródła.
Przeciek na temat pojemności akumulatorów serii iPhone 17 pochodzi z chińskiego urzędu certyfikacyjnego 3C, można zatem uznać podawane parametry za wiarygodne. Najmniejszy akumulator otrzyma oczywiście iPhone 17 Air. Jego bateria w wariancie wyłącznie z kartą eSIM ma mieć pojemność 3149 mAh. Model z gniazdem na fizyczną kartę SIM, który prawdopodobnie będzie dostępny tylko w Chinach, ma mieć baterię jeszcze mniejszą - 3036 mAh. Podstawowy iPhone 17 ma z kolei mieć akumulator o pojemności 3692 mAh, zaś wersja Pro - 3988 mAh albo 4252 mAh, zależnie od obecności gniazda SIM. Podobnie ma się sprawa w przypadku modelu iPhone 17 Pro Max, w którym pojawią się akumulatory 4832 albo 5088 mAh, znów w uzależnieniu od występowania fizycznej szufladki SIM. Trzeba też zaznaczyć, że urząd certyfikacyjny podaje minimalne pojemności akumulatorów. Gdyby Apple podawało ów parametr w specyfikacji, byłby to już wartości typowe, czyli wyższe nieco od przytoczonych wyżej pojemności minimalnych.
Kolejny przeciek podchodzi już z nieco mniej pewnego źródła, ale jest równie ciekawy, zawiera bowiem specyfikacje wszystkich modeli. Mają one pochodzić od koreańskiego operatora telekomunikacyjnego KT. Wynika z nich, że iPhone 17 będzie mieć 6,3-calowy ekran, 24-megapikselowy aparat do selfie oraz 48-megapikselowy aparat główny i 12-megapikselowy szerokokątny. Model ten ma mieć 8 GB pamięci operacyjnej i 128, 256 albo 512 GB pamięci wewnętrznej. iPhone 17 Air ma być 6,6-calowy, z tylko jednym aparatem 48 Mpx z tyłu i 24 Mpx z przodu. Również i tu będą pamięci 8 GB RAM i 128-512 GB flash. iPhone 17 Pro dostanie z kolei 6,3-calowy ekran, w dodatku z mniejszym wycięciem Dynamic Island - jako jedyny w serii. W modelu tym zobaczymy już trzy 48-megapikselowe aparaty tylne i niezmiennie - 24-megapikselowy przedni. Model ten ma mieć już 12 GB RAM-u i pamięci wewnętrzne aż po 1 TB. Podobnie będzie w iPhone 17 Pro Max, który ma mieć ekran o rozmiarze 6,9 cala i podkręcony procesor Apple A19 Pro, podobnie, jak iPhone 17 Pro. Pozostałe modele mają mieć "zwykłe" A19. iPhone 17 Air ma być oferowany w zestawie z powerbankiem, zaś modele Pro będą filmować w 8K, podczas, gdy pozostałe w 4K.