Lava Play Ultra 5G - flagowy, choć nie flagowy

Opublikowane:

Indyjska firma Lava jest znana z raczej budżetowych smartfonów, ale ma aspiracje i próbuje sięgać po wyższe segmenty rynku. Właśnie przedstawiła jeden z najmocniejszych smartfonów w swej historii.

Lava nie słynie ze smartfonów o flagowych specyfikacjach, a raczej z tanich produktów przeznaczonych dla mniej zamożnej klienteli. Firma ma jednak ambicje i zaprezentowała właśnie model Lava Play Ultra 5G, który właściwie powinniśmy określić mianem flagowego. Flagowego - oczywiście - na tle pozostałych modeli Lavy, bowiem w rzeczywistości, Lava Play Ultra 5G zalicza się raczej do grona tańszych średniaków. Niemniej - warto zwrócić uwagę, bo sprzęt tez został nawet nieźle wyposażony. Lava Play Ultra 5G ma 6,67-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+, częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz i jasności do tysiąca nitów. W ekranie jest otworek na 13-megapikselowy aparat do selfie. Pod ekranem pracuje procesor MediaTek Dimensity 7300, wspierany pamięciami typu LPDDR4X i UFS 3.1. Jest także wirtualny RAM i gniazdo karty pamięci microSD. W roli systemu operacyjnego występuje Android 15 w surowej postaci, wzbogacony jedynie o funkcję Game Booster. System otrzyma dwie aktualizacje i 3-letnie wsparcie zabezpieczeń.

Pokaźna ramka na tyle obudowy, przypominająca smartfony iQOO, mieści główny, 64-megapikselowy aparat fotograficzny Sony IMX682, a także 5-megapikselowy aparat do makro i diodę LED. Za zasilanie smartfonu odpowiada akumulator o pojemności 5000 mAh z 33-watowym ładowaniem, a lista wyposażenia obejmuje także głośniki stereo i minijacka. Smartfon jest szczelny w klasie IP64. Do wyboru są dwa kolory obudowy i dwa zestawy pamięci - 6+128 i 8+128 GB. Wyceniono je odpowiednio na 15 oraz 16,5 tys. rupii, co daje ok. 170-190 dolarów albo 620-695 zł.

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16632

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

19.12.2025

Kiedy zobaczyłem Sandisk Extreme Fit - tę maleńką pamięć masową typu plug-and-stay, pomyślałem sobie, że strasznie długo nikogo nie wkurzały długie i nieporęczne pendrive’y, o które zahacza w laptopie za każdym razem sięgając po coś na biurku albo rozłącza w desktopie sięgając do gniazd USB, żeby podłączyć kolejne urządzenie. więcej

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal
Huawei Pura 80 Ultra

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

30.10.2025

Istne szaleństwo: zimna asceza lustrzanego metalu i obiektywy, które obiecują i dostarczają cuda. HUAWEI Pura 80 Ultra to smartfon dedykowany zdjęciom – i w tej dziedzinie wytycza nowe standardy. Krzyczą o tym wielkie szklane osłony obiektywów, których wyspa zajmuje niemal całą szerokość smartfona. Szepcze o tym nienachalnie innowacyjnie ruchoma matryca. więcej

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies