Polskie ceny iPhone 5

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Od piątku iPhone 5 jest oficjalnie dostępny w Polsce. Niestety, nasi fani nadgryzionego jabłka będą musieli wyłożyć na nowy model sporo gotówki. Spodziewaliśmy się, że będzie drogo... ale aż tak?!

iPhone 5, podobnie jak inne produkty kalifornijskiej firmy, jest kosztownym gadżetem. Nie możemy liczyć, by pojawił się w niższych abonamentach za złotówkę, zaś w wolnej sprzedaży - o ile nie zawodzi mnie pamięć - jest droższy niż model 4S w momencie premiery.

e-maile-mail od Apple
fot: mGSM
Zaczniemy od cen w oficjalnym sklepie Apple. Wersja 16 GB kosztuje tam 2849 zł, zaś 32 GB to wydatek 3299 zł. Model 64 GB to już koszt 3749 zł. Apple zrealizuje zamówienie w ciągu 3-4 tygodni. Wraz z nowym modelem warto nabyć przejściówkę na "stare" 30-pinowe złącze lub na microUSB. Ich ceny to odpowiednio 129 i 85 zł. Sam przewód USB-Lightning również wyceniono na 85 zł. iPhone 4S wyceniono obecnie na 2399 zł, zaś 4 można mieć już za 1649 zł.
W piątkowy ranek zajrzałem też do wiodącego dystrybutora Apple, czyli iSpot. Tam nie widać jeszcze cen nowego modelu, za to poprzednia generacja jest wyraźnie droższa niż w oficjalnym sklepie.
Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Ci, którzy nie chcą (lub raczej nie mogą) wyłożyć jednorazowo większej kwoty na nową zabawkę, powinni szukać u operatorów. Wśród nich wybija się Play, podkreślając, że ma najlepszą ofertę. Faktycznie, na początku wygląda bardzo kusząco, bowiem iPhone'a można mieć za złotówkę. Niestety dalej różowe okulary blakną. Złotówka, owszem, ale przy umowie na 36 miesięcy z abonamentem za 179 zł. Chcąc skrócić "lojalkę" o rok, za telefon musimy zapłacić 399 zł. Na pocieszenie mamy nielimitowane połączenia i SMS-y do wszystkich sieci, które bez telefonu kosztowałyby nas 79 zł miesięcznie. Przeliczając, w Play iPhone 5 kosztuje nas de facto 3600 lub 2799 zł.

Play Plus Orange T-mobile
Witryny operatorów w piątkowy ranek
fot: mGSM

W Orange iPhone dostaniemy za 999 zł, zawierając na 24 miesiące umowę na abonament 159,90. Obniżając plan taryfowy do 109,90 miesięcznie, za telefon zapłacimy 1389 zł.
Co ciekawe, iPhone 5 będzie też - w odróżnieniu od poprzedników - dostępny w Plusie. Tam jednak jest jeszcze drożej. Chcąc mieć telefon za złotówkę, klient indywidualny zapłaci 299, a firma - 259,20 zł miesięcznie przez dwa lata. Cały czas mówimy oczywiście o abonamentach z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz pokaźnymi paczkami danych...

SMSSMS od T-mobile
fot: mGSM
T-Mobile także ma już iPhone 5, o czym powiadomiono klientów SMS-em zawierającym zabawny błąd... Tu jednak nowy model dostępny jest już w najtańszych taryfach (od 39,90 zł miesięcznie) za 2399 zł. To żadna okazja, ale wynosząc nasz abonament do kwoty 139,90 miesięcznie telefon kosztuje już tylko 1479 zł. Wydłużając umowy do 48 miesięcy, nie wpłyniemy na cenę samego smartfonu, ale możemy liczyć na abonament tańszy o 10 do 30 złotych - zależnie od jego ceny wyjściowej. Wbrew oczekiwaniom, nie zauważyłem znaczących obniżek cen na poprzednie generacje iPhone u żadnego z operatorów. W T-Mobile dowiedziałem się, że na obniżki nie ma co liczyć, dopóki nie zostanie wyprzedany dotychczasowy zapas magazynowy...

Jak zatem widzicie, nowy gadżet Apple kosztuje mniej więcej tyle ile dwa Samsungi Galaxy S3 albo przyzwoity telewizor. Nie podejrzewam, by nasi iFani ustawiali się w kolejkach jakie widzimy przy okazji premiery każdego iPhone w USA. Nie sądzę, by była to wyłącznie kwestia naszej słabszej siły nabywczej... Potrzebna jest jeszcze swoista "moda", która u nas (zapewne jednak za sprawą cen) nie zapanowała. Już dziś mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że iPhone 5 nie zawojuje polskiego rynku, choć zapewne operatorzy nie będą narzekać na brak zainteresowania. Czy zamierzacie kupić iPhone'a? A jeśli tak, to czy u operatora, czy "luzem"? Piszcie komentarze! A ja pędzę do salonu... ktoś musi go dla Was przetestować ;)



Okręty - na iPhone/iPad  R E K L A M A


inf. własna

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
Zobacz wszystkie opinie
icon up
0,0% 
icon down
 64,3% 
icon unknown opinion
 35,7% 
Default user logo
Klocek

Opinia neutralna

Przed chwilą zauważyłem błąd w poprzedniej opinii w 10 dni stać amerykanina na 4 iPhony 4s 64GB:)
.centertel.pl | 01.10.2012, 08:10

R E K L A M A
Default user logo
sdfgfd

Opinia negatywna

Głupota ludzka nie zna granic. -,-
.ghnet.pl | 30.09.2012, 23:09
Default user logo
Klocek

Opinia neutralna

Powiem tak, z kablem hdmi to 150 zł możba Apple wybaczyć, ale ładowarka! Steve Jobs się pewnie w grobie prewraca, bo jego idee, na podstawie których stworzył i Phone'a zostały zniszczone. Telefon miał być wygodny dla ręki, to właśnie dlatego miał taki ekran, a nie większy. Był stworzony dla ludzi... Teraz nie można go nawet naładować. Cena też jest przesadą. Zrobiłem kiedyś porównanie cen modelu 4s 64GB na polskim i amerykańskim Apple store i po przeliczeniu na złotówki, amerykański iPhone był o ponad 1000 złotych tańszy! Nie mówiąc że amerykanin zarabia więcej niż 20 $za godzinę, czyli po dniu pracy stać go na ok. cztery iPhony 4s 64GB (399$ za sztukę)...
.elblag.vectranet.pl | 30.09.2012, 17:09

R E K L A M A
Default user logo
Kartezjusz880

Opinia negatywna

Ceny z kosmosu porównując faktycznie ile jest wart ten kawałek plastiku. Może pierwszy model iPhone był strzałem w dziesiątke ale następcy to nic innego jak już poprzadnicy napisali - podgrzewane kotlety.
Kupią go osoby, którym zależy na modzie i mają kasę. Wątpie czy zwolennicy Apple są w stanie wyłożyć tyle na następny model. Rozsądne osoby, chcą mieć wypasionego smartfona wybiorą coś z Samsunga.
.ip.netia.com.pl | 29.09.2012, 06:09
Default user logo
Azawakh

Opinia negatywna

W moim odczuciu ceny iPhonów to niestety ale kpina z użytkownika! Ceny z kosmosu a smartphone co najwyżej na poziomie Galaxy Nexusa albo Lumii 800. Braki w postaci niewymiennej baterii w warunkach domowych albo nie występowania radia FM i bluetootha przystosowanego do przesyłu plików wołają o pomstę do nieba oraz dyskwalifikują ten telefon jako godny mojego zainteresowania. Prędzej kupię GalaxyS3 albo Note2 czy nawet Nowego iPada czyli 3 niż iPhona5, którdgo stosunek jakość i możliwości do ceny pozostawiają wiele do życzenia. No i jeszcze rysująca się aluminiowa obudowa to już przechyla czarę goryczy... Żal by mi było wydawać taką sumę pieniędzy na jednak bardzo średni i jak się też okazuje niedopracowany telefon z małgm 4" wyśwketlaczem (4" to ja mam w Galaxy S sprzed dwóch lat)...
.telesim.com.pl | 28.09.2012, 22:09
Default user logo
mulat

Opinia negatywna

niech Apple z takimi cenami spada na drzewo - zamiast kupować nowe "jabłuszko" w takiej cenie, polecę do Ameryki, kupię iPhone'a 5 i wrócę. Wyjdzie dwa, trzy razy taniej ;)
.dynamic.chello.pl | 28.09.2012, 20:09
Default user logo
polska

Opinia negatywna

3749 zł? Marka to około 60% tej ceny.
.adsl.inetia.pl | 28.09.2012, 19:09

R E K L A M A
Default user logo
Arcybiskup

Opinia neutralna

żarty Appla (szczególnie te cenowe) stały się już niesmaczne...
.artcomp.waw.pl | 28.09.2012, 16:09
Default user logo
Angemona

Opinia neutralna

Oferta z iPhonami w Play jest też na 24 miesiące, do tego zawartość abonamentu to 99 za Formułę 4.0 z pakietem 2GB + pakiet nielimitowanych połączeń na stacjonarne za 7 zł, czyli 106 a nie 79, jak to zostało pokazane w artykule. Przy abonamencie za 199, gdzie iPhone 5 jest za 1zł rachunek wyjdzie następujący: 199-106=93x24= 2232. Całkiem opłacalnie pod warunkiem, że dzwonimy ponad 1000 min na miesiąc.
.play-internet.pl | 28.09.2012, 15:09
Default user logo
Maciek

Opinia negatywna

Dodam, że Apple powinno wybulić sporą karę, taką, żeby ich to zabolało za niedostosowanie się do praw UE w związku ze standardem ładowarek. OK, niech mają swoje wejścia, ale przejściówki powinny być w każdym europejskim opakowaniu z iphonem. A ta cena dodatkowa 85zł to jest już kpina.
.pascal-net.pl | 28.09.2012, 15:09

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies