Nokia przygotowuje Flame

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Co prawda premiery dwóch smartfonów z nowym Windows Phone 8 już za nami, ale wróble ćwierkają, że Nokia przygotowuje dla swoich użytkowników jeszcze jednego, tym razem taniego smartfona o kodowej nazwie Flame.

Branżowy serwis The Verge podał informację opartą co prawda na pogłoskach, ale w konfrontacji z innymi doniesieniami zdają się one wiarygodne.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Pracujący również pod kontrolą Windows Phone 8 Flame miałby dysponować 4-calowym wyświetlaczem dotykowym, 512 MB pamięci RAM, dwurdzeniowym procesorem z zegarem 1 GHz, aparatem z matrycą 5 megapikseli i 4&nbspGB pamięci ROM. Zapowiadane jest także coś, czym nie dysponuje nawet droga Lumia 920: obsługa kart pamięci.

Kierowany w stronę niskobudżetowej niszy smartfon miałby się znaleźć w przedziale cenowym pomiędzy modelami Lumia 610 i Lumia 710. Plotki zapowiadają telefon na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Na podstawie informacji serwisu The Verge

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 4 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
25,0% 
icon down
 25,0% 
icon unknown opinion
 50,0% 
Default user logo
Luk

Opinia pozytywna

Windows Mobile 8? Pierwsze słyszę, w tekście powinno być Windows Phone 8.
Dalej w tekście było, nie było w nagłówku. Trudno się przyzwyczaić. Dziękuję za poprawkę. (jf)
.opera-mini.net | 11.09.2012, 17:09

R E K L A M A
Default user logo
PepeZwrocka

Opinia negatywna

Nie jestem w stanie zrozumieć po co Nokia kopie pod sobą dołki wypuszczając na rynek kolejne telefony z Windowsem na pokładzie, cena nie robi wszystkiego! Nową nokię Lumię 610 można kupić już na 450 pln, ale popytu i tak na nie nie ma.
.ssp.dialog.net.pl | 10.09.2012, 19:09
Default user logo
AnoniMouse

Opinia neutralna

Myślę Pietrrokov że nie można porównywać wymienionych przez Ciebie modeli do siebie z uwagi na odmienne systemy operacyjne. Świadomy (czyt. nienakręcony reklamami) użytkownik wybiera najpierw system operacyjny a potem porównuje specyfikacje techniczne. Swoją drogą widzę pewien zgrzyt w polityce Microsoftu. Odnoszę wrażenie że wypuszczenie systemu numer 8 dla telefonów zanim jeszcze tak naprawdę zakorzenił się na rynku system 7 i jego wersje rozwojowe jest swego rodzaju błędem. Wiadomym jest że deweloperzy oprogramowania rzucą się na nowy system porzucając poprzedni system. Wersja 7 zostanie więc z garścią już stworzonego oprogramowania co raczej nie zwiększa zaufania do platformy i nie nakłania do zakupu urządzenia którego system będzie "za chwilę" przestarzały.
.dynamic.chello.pl | 10.09.2012, 18:09

R E K L A M A
Default user logo
pietrrokov

Opinia neutralna

Jeżeli faktycznie miałby to być przedział cenowy pomiędzy 610 a 710 to byłby to niewątpliwie model hitowy, który pomógłby zacząć odzyskiwać rynek przez fińskiego producenta.
Gdyby został on wprowadzony do oferty operatorów lada dzień to mógłby na prawdę nieźle namieszać bo w tym segmencie konkurencja jest mała (Xperia U, Galaxy Ace II). Jeżeli jednak będą opóźniać to juz tak wielkiego sukcesu nie wróżę bo konkurencja jak widać po ostatnich tygodniach zdecydowanie nie śpi.
Trzymam kciuki za kolejny udany model z serii Lumia!
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 10.09.2012, 12:09

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies